Flota lokomotyw TRAXX Africa firmy Bombardier przejechała już dziesięć milionów kilometrów

Flota lokomotyw TRAXX Africa firmy Bombardier przejechała już dziesięć milionów kilometrów

28 listopada 2020 | Źródło: Bombardier Transportation
PODZIEL SIĘ

Bombardier Transportation, ogłosił, że jego flota lokomotyw Transnet w RPA z sukcesem przejechała dziesięć milionów kilometrów od rozpoczęcia działalności w grudniu 2017 roku. Transnet Freight Rail (TFR) przyznało firmie Bombardier kontrakt na dostawę 240 lokomotyw elektrycznych w marcu 2014 roku. Od tego czasu Bombardier dostarcza lokomotywy BOMBARDIER TRAXX Africa do Transnetu w ramach planu modernizacji kolei w RPA.

Fot. Bombardier Transportation

 

„Osiągnięcie to jest zasługą bliskiej współpracy pomiędzy Bombardier, Transnet Freight Rail, Transnet Engineering i ponad 200 lokalnymi dostawcami, którzy wspierają nas w dostawie tych nowoczesnych lokomotyw elektrycznych” - powiedziała Makgola Makololo, dyrektor zarządzający Bombardier Transportation w RPA.

 

„Jesteśmy dumni, że nasze lokomotywy tworzą kręgosłup regionalnego ruchu towarowego w Afryce Południowej, a Bombardier jest w pełni zaangażowany w ten kraj dzięki naszym lokalnym zdolnościom produkcyjnym, silnemu lokalnemu łańcuchowi dostaw i tworzeniu miejsc pracy, które towarzyszą każdej lokomotywie TRAXX Africa tutaj produkowanej"- dodała.

Lokomotywy te są używane do transportu towarów na długich trasach w RPA między kopalniami a portami. Bombardier zmaksymalizował lokalną produkcję i zmontował nowe lokomotywy towarowe - pierwsze jednostki w RPA. Z ponad 60 procentowym udziałem lokalnych przedsiębiorstw i około 300 bezpośrednimi i 1800 pośrednimi miejscami pracy, Bombardier jest uznanym producentem i pracodawcą, w pełni zintegrowanym z gospodarką Republiki Południowej Afryki.

Z ponad dziesięcioma milionami ton ładunków przewiezionych w czasie 1600 kursów o długości 2200 km, każdy z Hotazel do Port Elizabeth, operując wieloma lokomotywami, Bombardier utrzymuje wysoką dostępność floty i niezawodność operacji Transnet. Lokomotywy TRAXX Africa pracują przy wskaźniku dostępności na poziomie 98% w porównaniu z 95% wymogiem umownym i jedną awarią na milion km w porównaniu z docelową liczbą 15 zdefiniowaną w kontrakcie.

Fot. Bombardier Transportation

Bombardier jest firmą posiadającą certyfikat B-BBEE poziomu 2, przekraczający również kontraktowy wymóg utrzymania poziomu B-BBEE 4, wnosząc znaczący wkład w lokalne programy rozwojowe rządu RPA.

Bombardier Transportation w RPA

Zatrudniający około 300 pracowników Bombardier Transportation w RPA prowadzi montaż lokomotyw w Durbanie oraz zakład produkcji układów napędowych w Johannesburgu. Posiada magazyny konserwacyjne w całej RPA, obsługujące różnych operatorów kolejowych i jest wieloletnim partnerem Gautrain jako dostawcy pociągów podmiejskich i systemów sygnalizacyjnych, a także ma kontrakt na utrzymanie floty Gautrain do 2026 r. Bombardier znacząco przyczynia się do tworzenia miejsc pracy i wzrostu gospodarczego w Republice Południowej Afryki od 1985 r.