Nowe ekrany informacji pasażerskiej pojawiają się na stacjach warszawskiego metra.

Nowe ekrany informacji pasażerskiej pojawiają się na stacjach warszawskiego metra.

29 listopada 2020 | Źródło: Metro Warszawskie
PODZIEL SIĘ

Pasażerowie metra podróżujący ursynowskim odcinkiem linii M1 mogą już przed wejściem na stację szybko zorientować się, o której odjedzie pociąg. Właśnie kończą się prace przy montażu ekranów informacji pasażerskiej.

Fot. Metro Warszawskie

Na razie nowe monitory SIP pojawiły się na stacjach Kabaty, Natolin i Imielin, ale w najbliższych dniach zostaną zamontowane na pozostałych stacjach, aż do stacji Wilanowska. W sumie w pojawi się 28 nowych ekranów informacji pasażerskiej. Będą wyświetlać informacje o czasie przyjazdu najbliższych dwóch pociągów, komunikaty specjalne oraz o zmianie organizacji ruchu. Tego typu wyświetlacze, wiszące na antresolach, są już zamontowane na pozostałych stacjach linii M1, są też obecne na całej linii M2.

Montaż nowych ekranów. Fot. Metro Warszawskie

Odporne i trwałe
Nowe panele informacyjne, o przekątnej co najmniej 32 cali, są: przystosowane do pracy ciągłej, pyłoszczelne, odporne na drgania, wandaloodporne.

Sprzęt jest także kompatybilny z obecnie działającym Systemem Informacji Pasażerskiej linii M1 i M2. Wykonawca - firma Rail-Mil Computers, ma zakończyć realizację zamówienia do końca roku. Wcześniejsze prace obejmowały montaż okablowania i przygotowanie infrastruktury niezbędnej do podłączenia systemu monitorów. W ciągu najbliższych dni pasażerowie podróżujący linią M1 na wszystkich stacjach będą mogli wygodnie sprawdzić, kiedy odjedzie pociąg przed wejściem na peron.