Ukraiński Interpipe rozpoczyna dostawy kół do pociągów dużych prędkości Deutsche Bahn

Ukraiński Interpipe rozpoczyna dostawy kół do pociągów dużych prędkości Deutsche Bahn

30 listopada 2020 | Źródło: Interpipe
PODZIEL SIĘ

Ukraińska firma przemysłowa Interpipe zrealizowała pierwszą dostawę kół kolejowych do szybkich pociągów pasażerskich niemieckiego operatora kolejowego Deutsche Bahn.

Fot. Interpipe

Interpipe od dłuższego czasu współpracuje z Deutsche Bahn i zyskał reputację wiarygodnego partnera. Ponadto Spółka jest jednym z liderów na rynku europejskim w segmencie kół kolejowych do wagonów towarowych. Dwa na trzy wagony towarowe w Europie są wyposażone w koła wyprodukowane w Interpipe. Ponadto Interpipe dostarczał już koła do taboru podmiejskiego kolejowego transportu pasażerskiego.

Koła pasażerskie do pociągów dużych prędkości są złożonym produktem o wysokiej precyzji. Aby zmniejszyć obciążenie szyn spowodowane tarciem kół, nakładane są surowe wymagania na ich wskaźniki plastyczności, a także na charakterystykę wytrzymałościową i konstrukcję pod względem parametrów geometrycznych: muszą one mieć otwory w tarczy i wykończony otwór piasty.
Specjaliści INTERPIPE R&D z powodzeniem poradzili sobie z zadaniem, opracowując całą technologię produkcji - od projektu konstrukcji i składu chemicznego po gotowe koło.

Fot. Interpipe

-To niezwykle ważne zlecenie i świetna okazja, aby znaleźć się na liście dostawców szybkich przewozów pasażerskich. Na rynku europejskim takie produkty stawiane są bardzo rygorystycznie, a firmy zajmujące się produkcją, naprawą i modernizacją wagonów preferują sprawdzonych dostawców. Pomyślna realizacja tego zamówienia dla Deutsche Bahn otwiera nowe perspektywy dla działu kolejowego Interpipe - powiedział Aleksander Garkawyj, dyrektor działu produktów kolejowych w Interpipe.

Tym samym Interpipe stał się pierwszym producentem na obszarze poradzieckim, który wszedł do Ligi Mistrzów - europejskiego rynku kół pasażerskich do pociągów dużych prędkości - i został certyfikowanym dostawcą takiego produktu dla Deutsche Bahn.

Interpipe wcześniej dostarczył pierwszą w historii dostawę kół kolejowych do Tajlandii - dla pociągów szybkiego metra naziemnego w Bangkoku.
We wrześniu poinformowano, że firma zainwestowała 15 mln dolarów w nową linię, która zwiększy produkcję kół kolejowych dla segmentu pasażerskiego.

 

Interpipe to ukraińska firma przemysłowa, producent bezszwowych rur i kół kolejowych. Produkty firmy dostarczane są do ponad 80 krajów świata poprzez sieć biur sprzedaży zlokalizowanych na kluczowych rynkach WNP, Bliskiego Wschodu, Ameryki Północnej i Europy. W 2019 roku Interpipe sprzedał 798 tys. ton wyrobów gotowych, w tym 203 tys. ton wyrobów kolejowych. Produkty kolejowe sprzedawane są pod marką KLW. Interpipe zatrudnia 11 tysięcy osób. W 2019 roku Spółka przekazała do budżetów wszystkich szczebli 3,25 mld UAH.