PKP CARGO INTERNATIONAL kontynuuje rozwój przewozów na południe Europy

PKP CARGO INTERNATIONAL kontynuuje rozwój przewozów na południe Europy

03 grudnia 2020 | Źródło: PKP CARGO International
PODZIEL SIĘ

Pod koniec listopada międzynarodowy przewoźnik kolejowy PKP CARGO INTERNATIONAL (dawniej AWT) należący do grupy PKP CARGO, uruchomił nowe regularne połączenie kolejowe między słoweńskim portem Koper a terminalem w czeskim Mělníku. Są to transporty kontenerowe dla wiodącej na świecie firmy zajmującej się logistyką zintegrowaną i będą realizowane przez cały 2021 rok. Grupa kontynuuje tym samym rozwój transportu międzynarodowego w korytarzu północ-południe.

 

Fot. Dejan Črešnjovnjak

Od końca listopada PKP CARGO INTERNATIONAL realizuje nowy połączenie kontenerowe między słoweńskim portem Koper a terminalem w Mielniku. Obecnie jest to  jeden pociąg w tygodniu, z możliwością zwiększenia ich liczby w przyszłości. Umowa na przewozy regularne została podpisana na cały rok 2021. Dzięki spółkom zależnym PKP CARGO INTERNATIONAL HU na Węgrzech i Primol-Rail na Słowenii przewozy intermodalne realizowane są na podstawie własnej licencji i wyłącznie lokomotywami wielosystemowymi.

„Rozwój transportu międzynarodowego w korytarzu północ-południe oraz bezpośrednie połączenie intermodalne między Republiką Czeską a portami na Morzu Adriatyckim to ważny element naszej strategii na przyszłość. Transport kombinowany i bezpośrednie połączenie Europy Środkowej ze słoweńskim portem Koper od wielu lat stanowi integralną część naszego portfolio usług, mamy w tym duże doświadczenie, a nasi klienci są bardzo zadowoleni z tych przewozów - mówi Maciej Walczyk, Prezes PKP CARGO INTERNATIONAL.

Terminal w Mělníku. Fot. Petr Štefek  https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=48942079

Nowe połączenie Mělník-Koper uzupełnia inne długoterminowe i regularne kolejowe przewozy intermodalne, które grupa realizuje kilka razy w tygodniu w obu kierunkach w korytarzu północ-południe z / do Europy Środkowej i portu Koper, np. Paskov-Koper czy Trnava-Koper.

„Nowe połączenie Koper - Mělník, realizowane przez grupę PKP CARGO INTERNATIONAL wyłącznie własnymi siłami, lub inne nasze istniejące połączenia kolejowe z portami, otwiera możliwości biznesowe i szanse dla innych globalnych operatorów logistycznych i przewoźników przywożących kontenery statkami do portów europejskich." - dodaje Maciej Walczyk.