Bożonarodzeniowe przesłanie Krajowego Duszpasterza Kolejarzy

Bożonarodzeniowe przesłanie Krajowego Duszpasterza Kolejarzy

24 grudnia 2020 | Źródło: Kurier Kolejowy
PODZIEL SIĘ

Fot. pl.wikipedia.org

Droga Kolejarska Rodzino!

 

Zbliżamy się do wielkiej Tajemnicy narodzin naszego Zbawiciela Jezusa Chrystusa. „Niemowlę leżące w ubogim żłobku, oto Boży znak. Jest to znak mały i delikatny, skromny i milczący, ale bogaty w moc Boga, który z miłości stał się człowiekiem.
W Betlejem Aniołowie zwiastują pasterzom:
”..

Zechciejmy w tę Noc Betlejemską, pełną zdumienia i wzruszenia jeszcze raz przywołać słowa Orędownika Miłości, Ojca Świętego Jana Pawła II i postarajmy się, aby nadchodzące Święta zbliżyły nas do Boga i do siebie, aby wydobyły z nas to co najcenniejsze, najwartościowsze i najlepsze - dobroć, miłość i współodczuwanie w wielkiej jedności.

 

Wydarzenia w naszej Ojczyźnie i na świecie, doświadczenia choroby, śmierci bliskich zmieniły nas, wyzwoliły lęk i słabość. Tym mocniej więc otwórzmy nasze serca na nadzieję, którą przynosi Chrystus. Niech te święte dni uczynią nas jeszcze skuteczniejszymi świadkami czystej i potężnej Miłości z Betlejem - w naszych rodzinach, w miejscu naszej służby, w środowisku i w naszej Ojczyźnie.

Niech Bóg pozwoli nam nadchodzący, Nowy Rok Pański 2021 przeżyć w zdrowiu, pokoju serca, a także pomoże zrealizować zamierzenia i plany zarówno w wymiarze osobistym, środowiska kolejarskiego, polskiej kolei, jak i wielkich pragnień narodowych. Niech realizacja programu duszpasterskiego Kościoła: „Zgromadzeni na świętej wieczerzy” - w rodzinie, w pracy zawodowej, w posłudze miłosierdzia, w życiu społecznym, pozwoli każdemu z nas wejść w głęboką, osobistą relację z Chrystusem.

                                      

Z kapłańskim błogosławieństwem przy betlejemskim żłóbku

Krajowy Duszpasterz Kolejarzy

                    

 

 

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykuł Pamiętajmy - przez tory zawsze bezpiecznie, zwłaszcza w czasie świąt Pamiętajmy - przez tory zawsze bezpiecznie, zwłaszcza w czasie świąt
Następny artykuł Marcin Zieliński: Wierzę w Św. Mikołaja Marcin Zieliński: Wierzę w Św. Mikołaja