CEVA Logistics operatorem centrum logistycznego Mölnlycke w UK

CEVA Logistics operatorem centrum logistycznego Mölnlycke w UK

29 grudnia 2020 | Źródło: CEVA Logistics
PODZIEL SIĘ

CEVA Logistics, globalny operator logistyczny, podpisał pięcioletnią umowę ze szwedzką firmą Mölnlycke, światowym dostawcą produktów i rozwiązań medycznych. Od grudnia CEVA zarządza nowym magazynem Mölnlycke w Wielkiej Brytanii, zapewniając rozwiązania logistyczne, które pozwolą na rozszerzenie oferty i jeszcze lepsze dopasowanie się do wymagań klientów.

Fot. CEVA Logistics

Obsługa magazynowa i konsolidacja w Max Park

Nowy brytyjski magazyn Mölnlycke o powierzchni 5 tys. mkw. zlokalizowany jest w obiekcie CEVA Logistics typu multi-user w centrum logistycznym Max Park w Corby. CEVA Logistics będzie odpowiadać za obsługę różnego rodzaju produktów medycznych wytwarzanych lub sprowadzanych z Azji i Europy. W centrum ma być składowanych, kompletowanych i przygotowanych do dalszej dystrybucji na terenie Wielkiej Brytanii ponad 9 tys. palet.  

Wysokie standardy obsługi produktów medycznych

CEVA Logistics uczestniczyła w usprawnieniu łańcucha dostaw Mölnlycke i opracowaniu bardziej efektywnych logistyczne tras dla dostaw. To pozwoliło na zmniejszenie emisji dwutlenku węgla o 41 proc. w porównaniu z trasami realizowanymi w poprzednim, europejskim centrum dystrybucji firmy.

Aby umożliwić bezpyłowe pakowanie produktów w magazynie, zarządzanym przez CEVA, zainstalowano nowe regały paletowe i półki oraz wyznaczono strefy czyste (pomieszczenia sterylne). Dodatkowo, w Max Park ma zostać wdrożony system WMS (system zarządzania magazynem) zatwierdzony przez służby nadzoru medycznego oraz akredytowany system zarządzania jakością sprzętu medycznego - ISO 13485.

Sam Goodger, dyrektor generalny CEVA Logistics, mówi: „Dzięki dobremu zrozumieniu specyfiki działalności Mölnlycke udało się nam zaprojektować rozwiązanie efektywne kosztowo w perspektywie długoterminowej, co świadczy o naszym zaangażowaniu w ciągłe doskonalenie. Cieszymy się, że zdobyliśmy zaufanie klienta, który powierzył nam obsługę jego działalności w Wielkiej Brytanii. Jesteśmy przekonani, że wspólnie będziemy mogli wspierać firmę Mölnlycke w jeszcze lepszym dostosowaniu się do wymagań jej klientów".

Komentując uruchomienie centrum dystrybucji, Nick Rothwell, Dyrektor Generalny UK&I, Mölnlycke powiedział: „Naszym celem jest zapewnienie pracownikom służby zdrowia, z którymi współpracujemy w Wielkiej Brytanii, rozwiązań koniecznych do sprawowania opieki nad pacjentami, zwłaszcza w tak niepewnych czasach. Jesteśmy przekonani, że nowe centrum dystrybucji jest niezbędne dla dalszego rozwoju naszej działalności w Wielkiej Brytanii i pozwoli nam zminimalizować wpływ, jaki na dostawy naszych produktów może mieć sytuacja w kraju i na świecie".

 

CEVA Logistics jest jednym z największych globalnych operatorów logistycznych na świecie. To również jedna z najbardziej zaawansowanych technologicznie firm na rynku usług logistycznych. Od maja 2019 roku CEVA Logistics jest częścią CMA CGM - 4. na świecie grupy żeglugowej. CEVA Logistics świadczy pełen wachlarz usług transportowo-logistycznych, od zarządzania frachtem drogowym, morskim i lotniczym, globalnymi łańcuchami dostaw i dystrybucją, aż po rozwiązania w zakresie dedykowanej logistyki kontraktowej w 800 lokalizacjach w ponad 160 krajach. Obsługuje najbardziej wymagające branże, oferując doskonałość operacyjną dla przemysłu: motoryzacyjnego, energetycznego, retail, health&care, lotniczego oraz technologicznego. Średnie roczne obroty CEVA Logistics w 2019 r. wyniosły ponad 7 mld USD. Firma zarządza magazynami o łącznej powierzchni 9 mln metrów kwadratowych w 750 lokalizacjach na świecie. CEVA zatrudnia ponad 58 tys. pracowników. W Polsce, CEVA Logistics działa od 1996 roku w ponad 20 lokalizacjach, zatrudniając ponad 2,2 tys. pracowników.