Nowy rok, ale czarna seria trwa - kolejny wypadek na przejeździe kolejowym w Wielkopolsce.

Nowy rok, ale czarna seria trwa - kolejny wypadek na przejeździe kolejowym w Wielkopolsce.

03 stycznia 2021 | Źródło: OSP Opalenica / Kurier Kolejowy
PODZIEL SIĘ

Dzisiaj, 3 stycznia 2021 roku, przed godziną 7 rano na przejeździe kolejowym w Wojnowicach (gmina Opalenica w województwie wielkopolskim) doszło do zderzenia samochodu osobowego z pociągiem Kolei Wielkopolskich. Przejazd, na którym doszło do wypadku jest wyposażony w automatycznie opuszczające się rogatki ( przejazd kategorii B). W wyniku zdarzenia droga wojewódzka nr 307, jak i obie linie kolejowe - do Berlina oraz do Poznania zostały zablokowane.

Fot. OSP Opalenica

Oba tory zostały zablokowane, gdyż jeden tor zajmował skład, a na drugim torze znalazło się uszkodzone auto - sportowy Hyundai. Pociąg po zderzeniu zatrzymał się na samym przejeździe blokując tym samym drogę. Kierowca - obcokrajowiec - na szczęście nie ucierpiał w zderzeniu. Pojazd kolejowy uderzył w tylną część nadwozia samochodu, dość mocno je uszkadzając, ale kierujący nim mężczyzna nie doznał obrażeń i opuścił pojazd jeszcze przez przybyciem służb ratunkowych.

Fot. OSP Opalenica

W składzie pociągu  Kolei Wielkopolskich podróżowało 10 osób. Nikomu nic się nie stało. Na miejscu oprócz strażaków pracowali również policjanci oraz służby kolejowe. Utrudnienia - zarówno drogowe, jak i kolejowe trwały kilka godzin. Pech nie opuszcza Kolei Wielkopolskich - to już kolejne zdarzenie, w wyniku którego ucierpiały pojazdy przewoźnika.

Fot. OSP Opalenica

W lokalnych mediach pojawiły się informacje, jakoby samochód miał stać na przejeździe kolejowo - drogowym zanim nadjechał pociąg, a kierowca miał znajdować się poza pojazdem.Trwa wyjaśnianie okoliczności, w których doszło do wypadku.