Bombardier dostarczy sześć dodatkowych lekkich pojazdów szynowych FLEXITY dla KVB w Kolonii

Bombardier dostarczy sześć dodatkowych lekkich pojazdów szynowych FLEXITY dla KVB w Kolonii

11 stycznia 2021 | Źródło: Bombardier Transportation
PODZIEL SIĘ

Pod koniec grudnia 2020 roku Bombardier Transportation otrzymał nowe zamówienie na dostawę sześciu kolejnych wysokopodłogowych lekkich pojazdów szynowych Bombardier Flexity (LRV) od Kölner Verkehrs-Betriebe (KVB), operatora transportowego z Kolonii w Niemczech.

Fot. Bombardier Transportation

W 2015 roku KVB zamówiło 20 nowo opracowanych wysokopodłogowych pojazdów LRV FLEXITY. Dwa z tych pojazdów przybyły teraz do Kolonii i wkrótce rozpoczną szeroko zakrojone testy, będą wykorzystywane także do celów szkoleniowych. Dzięki temu nowemu zamówieniu flota KVB FLEXITY powiększy się do 293 pojazdów LRV.

Klimatyzowane jednokierunkowe LRV są wyposażone w zoptymalizowaną kabinę motorniczego i mają dodatkowe miejsca do siedzenia na końcu pojazdu. Oferują również nowoczesną technologię LED i wysoce wydajny sprzęt elektryczny o niskim zużyciu energii. Szerokie przejścia ułatwiają pasażerom poruszanie się po pojeździe a  ergonomicznie ukształtowane siedzenia dają im poczucie większego komfortu. Obszerne obszary wielofunkcyjne oferują dwa miejsca na wózki inwalidzkie i miejsce dla wózków dziecięcych. Duże ekrany TFT dostarczą informacji, nie tylko o połączeniach. Nowe FLEXITY LRV mogą pracować w zestawie maksymalnie trzech pojazdów, nawet w trybie mieszanym z dotychczas eksploatowanymi.

267 FLEXITY LRV z poprzedniej serii są już z powodzeniem używane w Kölner Verkehrs-Betriebe. W 42 niemieckich miastach jeździ około 1000 tramwajów FLEXITY. Ponad 5000 tramwajów i lekkich pojazdów szynowych firmy Bombardier jest używanych lub zamówionych na całym świecie.