Kolejny wypadek na niestrzeżonym przejeździe kolejowym. To cud, że nikt nie zginął

Kolejny wypadek na niestrzeżonym przejeździe kolejowym. To cud, że nikt nie zginął

12 stycznia 2021 | Autor: Jacek Trzosowski | Źródło: Kurier Kolejowy
PODZIEL SIĘ

Po godzinie 20 na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w miejscowości Kokoszkowy (województwo pomorskie, trasa Starogard Gdański - Tczew), pociąg relacji Kostrzyn - Gdynia uderzył w samochód osobowy, którym podróżowały dwie osoby. Na miejsce natychmiast zadysponowano służby ratunkowe. Ruch pociągów w kierunku Tczewa został wstrzymany.

Fot. Jacek Trzosowski

Pociąg TLK 85110 Bory Tucholskie PKP Intercity relacji Kostrzyn - Gdynia Główna, jadąc w kierunku Tczewa,  uderzył na przejeździe w miejscowości Kokoszkowy/Starogard Gd. w samochód osobowy, którym podróżowały dwie osoby. Czoło składu zatrzymało się około 200 metrów za przejazdem. Pojazd zaś siłą uderzenia zsunął się ze skarpy na teren pobliskiej posesji (ok 30-50 m).

Pasażerowie przesiadają się do pojazdu SKPL. Fot. Jacek Trzosowski

Na szczęście okazało się, że osoby jadące Volkswagenem nie odniosły poważniejszych obrażeń. Jedna z osób podróżujących autem uskarżała się na ból w klatce piersiowej.

Fot. Jacek Trzosowski

Przejazd przez tory również został zablokowany. Pasażerowie (39 osób), którzy podróżowali składem, zostali przewiezieni pociągiem zastępczym na stację w Starogardzie Gdańskim.

Fot. Jacek Trzosowski

Jak udało się ustalić, maszynista zauważył pojazd na środku przejazdu. Natychmiast zaczął hamować oraz podawać sygnał "baczność". Niestety wielotonowy skład nie był w stanie się zatrzymać, jednak znacznie wytracił prędkość.

Na miejscu pracowała komisja z Tczewa. Około godziny 22.45. pociąg TLK samodzielnie odjechał w kierunku Tczewa. Policja zakwalifikowała wypadek jako zdarzenie drogowe.

APELUJEMY o rozwagę i zachowanie ostrożności. Warunki na drogach z powodu opadów śniegu sa bardzo trudne.