Litewskie LTG Cargo założyło spółkę zależną na Ukrainie

Litewskie LTG Cargo założyło spółkę zależną na Ukrainie

13 stycznia 2021 | Źródło: LTG Cargo
PODZIEL SIĘ

Firma transportowa LTG Cargo, należąca do największej grupy kolejowej w krajach bałtyckich Lietuvos Geležinkeliai (LTG), utworzyła spółkę zależną na Ukrainie - LTG Cargo Ukraine. Ten krok wpisuje się w międzynarodową strategię rozwoju LTG Cargo i dywersyfikacji działalności.

Fot. LTG Cargo

LTG Cargo Ukraine spodziewa się stopniowego rozwoju działalności LTG Cargo Ukraine: w pierwszej fazie rozwoju LTG Cargo Ukraine będzie oferować wynajem taboru, spedycję i inne usługi transportu towarów.

Fot. LTG Cargo

„Nasza nowa linia biznesowa to planowany strategiczny krok w międzynarodowym rozwoju w Europie Środkowo-Wschodniej, którym dążymy w pierwszej kolejności do poszerzania zakresu działalności i wzrostu konkurencyjności w regionie. Wierzymy, że oferując nowoczesne i niezawodne kolejowe przewozy towarowe, możemy stać się istotnym ogniwem między firmami litewskimi i ukraińskimi, a tym samym promować współpracę gospodarczą między oboma krajami. Widzimy również możliwości przyczynienia się do rozwoju kolei i zielonego toru na Ukrainie, przewożone ładunki należą do największych w regionie ”- powiedział Egidijus Lazauskas, prezes LTG Cargo.

W dłuższej perspektywie celem LTG Cargo Ukraine jest osiągnięcie pozycji międzynarodowego przewoźnika towarowego na Ukrainie, gdzie roczne wolumeny przewożonych koleją sięgają około 300 mln ton - aż 6 razy więcej niż na Litwie. W ramach międzynarodowej ekspansji LTG Cargo utworzyło latem ubiegłego roku spółkę zależną w Polsce LTG Cargo Polska, która wraz z partnerami będzie rozwijać działalność w zakresie przewozów towarowych w Polsce.