Joint Venture Bombardiera dostarczy dwa kolejne szybkie pociągi nowej generacji dla kolei chińskich

Joint Venture Bombardiera dostarczy dwa kolejne szybkie pociągi nowej generacji dla kolei chińskich

14 stycznia 2021 | Źródło: Bombardier Transportation / Kurier Kolejowy
PODZIEL SIĘ

Spółka joint venture Bombardiera wygrywa kontrakt na budowę 16 nowych chińskich standardowych wagonów dużych prędkości. Z ponad 4700 już dostarczonymi wagonami, chińska spółka joint venture BST firmy Bombardier jest jedynym chińsko-zagranicznym podmiotem, który kiedykolwiek wygrał nową ofertę na chiński standardowy pociąg dużych prędkości. To drugie zamówienie BST na pociągi dużych prędkości nowej generacji w ciągu dwóch miesięcy.

Fot. Bombardier Transportation

Bombardier Transportation, poinformował, że jego chińska spółka joint venture, Bombardier Sifang (Qingdao) Transportation Ltd. (BST), otrzymała zamówienie od China State Railway Group Co., Ltd. (CHINA RAILWAY) na dostarczenie 16 nowych wagonów CR400AF dla pociągów dużych prędkości, dla ciągle rozwijającej się chińskiej sieci kolei dużych prędkości. 16 wagonów zostanie skonfigurowanych w dwa składy składające się z 8 wagonów, poruszające się z prędkością 350 km / h. Wartość kontraktu wynosi około 297 milionów CNY (46 milionów USD, 38 milionów euro). Bombardier Transportation posiada 50 procent udziałów w BST, konsolidowanej przez partnera Bombardier Transportation CRRC Sifang Rolling Stock Co., Ltd.

Firma BST została po raz pierwszy wybrana do dostarczenia nowych chińskich standardowych wagonów dużych prędkości w 2018 roku i od tego czasu dostarczyła łącznie 448 wagonów CR400AF i CR400AF-A. przystosowanych do prędkości 350 km / h.  Dwa miesiące temu firma BST otrzymała zamówienie od CHINA RAILWAY na dostawę 112 wagonów CR300AF, a teraz BST otrzymał drugie zamówienie na dostawę 16 wagonów CR400AF. Wszystkie 16 wagonów zostanie dostarczonych do końca czerwca 2021 roku.