Szef Konsulatu Ukrainy w Gdańsku Lew Zacharczyszyn uhonorowany "Medalem Za Efektywność".

Szef Konsulatu Ukrainy w Gdańsku Lew Zacharczyszyn uhonorowany "Medalem Za Efektywność".

15 stycznia 2021 | Źródło: Bałtycko - Czarnomorskie Forum Ekonomiczne
PODZIEL SIĘ

W końcu ubiegłego roku w Warszawie podczas corocznego spotkania szefów konsulatów Ukrainy w RP i konsulów honorowych Ukrainy w Polsce, Ambasador Nadzwyczajny i Pełnomocny Ukrainy w Rzeczypospolitej Polskiej Andrij Deszczycia wręczył Konsulowi Ukrainy w Gdańsku Lwu Zacharczyszynowi "Medal Za Efektywność". To honorowe wyróżnienie przyznane zostało przez Bałtycko-Czarnomorskie Forum Ekonomiczne.

Fot. Bałtycko-Czarnomorskie Forum Ekonomiczne
"Medal Za Efektywność"

 

Godne podkreślenia jest, że efektywna działalność Konsula Ukrainy w Gdańsku sprzyja rozwojowi współpracy pomiędzy przedsiębiorstwami, instytucjami i organizacjami z Gdyni i Chersonia, województwa pomorskiego i regionu chersońskiego. To z kolei stało się fundamentem do powstania Trójkąta Gdyńskiego (miasto Gdynia i województwo pomorskie w Polsce, Chersoń i obwód chersoński na Ukrainie, Kłajpeda i okręg kłajpedzki na Litwie), który stał się dodatkowym mechanizmem aktywnej realizacji trójstronnej współpracy między Polską, Ukrainą i Litwą.

 

 

Od dwóch lat dzięki współpracy Polsko - Ukraińskiej Izby Gospodarczej i Pana Konsula rozwijąją się także merytoryczne zagadnienia kolejnych edycji Forum Transportu Intermodalnego FRACHT, gdzie partnerstwo biznesowe polsko - ukraińskie stała się ważnym wątkiem tego wydarzenia. Warto wspomnieć też, że Forum stało się miejscem podpisywania dokumentów inaugurujących współdziałanie polskich i ukraińskich firm.