Spłonął autobus szynowy Arrivy w Czechach, osiem osób zdążyło go opuścić.

Spłonął autobus szynowy Arrivy w Czechach, osiem osób zdążyło go opuścić.

15 stycznia 2021 | Źródło: zdopravy.cz / decinsky.denik.cz /Kurier Kolejowy
PODZIEL SIĘ

W piątek 15 stycznia około godziny 18, w pobliżu stacji Chřibská w Czechach zapalił się autobus szynowy nalężący do przewoźnika Arriva, jadący jako pociąg pośpieszny z Rumburka do Kolína. Sześciu pasażerom, maszyniście i konduktorowi, którzy znajdowali się w pociągu w chwili wybuchu pożaru udało się na czas wydostać z jednostki, nikt nie wymagał pomocy medycznej.

Fot. zdopravy.cz

Po przyjeździe służb ratowniczych pożar zlokalizowano po około dwudziestu minutach, został on całkowicie ugaszony o godzinie 19:15. Tor jest nadal zamknięty, pociąg zatrzymał się około 400 metrów od stacji w Chřibskiej.

Fot. zdopravy.cz

„Na stacji Chřibská o wpół do szóstej wieczorem zapalił się nasz pociąg jadący ze Šluknova do Kolína. Pasażerowie i personel wysiedli na czas i nikt nie został ranny. Przyczyna tego niezwykłego wydarzenia jest badana ”- powiedział Jan Holub, rzecznik Arriva.

Fot. decinsky.denik.cz

Pożar uczynił znaczące szkody w pojeździe. Przyczy pożaru i jego skutki będzie mozna ocenić przy świetle dziennym, ale jak twierdzą świadkowie już teraz widać, że są znaczące.

Fot. decinsky.denik.cz

To pierwszy poważny pożar, jaki Arriva odnotowała w jednostce importowanej z Niemiec. Jednostka jest tak zwęglona, ​​że ​​według Holuba nie będzie już można jej uruchomić. Chřibská jest trudno dostępna dla strażaków, co znacznie utrudniało gaszenie pożaru. Do ugaszenia ognia potrzeba było 20 000 litrów płynu gaśniczego..