Zmiany w kursowaniu pociągów na Warszawskim Węźle Kolejowym

Zmiany w kursowaniu pociągów na Warszawskim Węźle Kolejowym

18 stycznia 2021 | Źródło: PKP PLK
PODZIEL SIĘ

Występują zmiany w kursowaniu pociągów  spowodowane usterką sieci na stacji Warszawa Wschodnia oraz na torach wyjazdowych Kolei Mazowieckich i usterką rozjazdów na torach wyjazdowych PKP Intercity. Na miejscu działają służby techniczne PKP Polskich Linii Kolejowych, PKP Energetyka oraz przewoźników.

 

Fot. Adam Kupniewski / Kurier Kolejowy

Informacje o zmianach w kursowaniu pociągów są przekazywane podróżnym na stacjach i przystankach. Dla podróżnych PKP Intercity, w przypadku opóźnień pociągów, w składach lub na dworcach przewidziane są ciepłe napoje.

Sieć kolejowa jest przejezdna. Mogą wystąpić lokalne zmiany w kursowaniu pociągów. W nocy na ok 500 km linii m.in. w Małopolsce i Podkarpaciu prowadzono jazdy patrolowe sprawdzające i zapewniające przejezdność linii. Na stacji Wrocław Brochów naprawiana była sieć trakcyjna zapewniająca przejazd pociągów na Trasie Wrocław – Opole. Służby techniczne zapewniały naprawę usterek rozjazdów i urządzeń sterowania m.in. na stacji Katowice, Chabówka, Działdowo. Niskie temperatury w ostatniej dobie były także przyczyną usterek  pociągów dalekobieżnych i aglomeracyjnych.

Zarządca infrastruktury na bieżąco współpracuje z przewoźnikami by zapewnić sprawne podróże.