Różowy, jubileuszowy Vectron MS Laude Smart Intermodal już w Poznaniu.

Różowy, jubileuszowy Vectron MS Laude Smart Intermodal już w Poznaniu.

31 stycznia 2021 | Źródło: Kurier Kolejowy
PODZIEL SIĘ

"Zapowiadający rewolucję" różowy Vectron MS zakupiony przez dostawcę usług transportowych i logistycznych - Laude Smart Intermodal S.A. wjechał dzisiaj przed południem do Polski i znajduje sie już w lokomotywowni terminala logistycznego PKP Cargo w Poznaniu Franowie.

Vectron MS w drodze do Poznania Franowa. Fot. Kajetan Orliński

Nowa lokomotywa Vectron MS dla Laude Smart Intermodal dysponuje mocą 6,4 MW, jest wyposażona w system ETCS  zgodny z obecnie obowiązującymi specyfikacjami (Baseline 3) oraz rozwija maksymalną prędkość 160 km/h. Lokomotywa posiada homologację na Polskę, Niemcy, Austrię, Czechy, Słowację, Węgry i Rumunię, przy czym pojazdy z platformy Vectron zostały dopuszczone do eksploatacji aż w 18 europejskich krajach. 

Vectron MS na trasie Oderbrücke - Poznań Franowo. Fot. łukasz Piotrowski
"Różowy" Vectron MS w lokomotywowni PKP Cargo w Poznaniu Franowie. Fot. Łukasz Piotrowski
"Różowy" Vectron MS w lokomotywowni PKP Cargo w Poznaniu Franowie. Fot. Łukasz Piotrowski

Lokomotywa została kupiona z wykorzystaniem funduszy unijnych za pośrednictwem Centrum Unijnych Projektów Transportowych (CUPT) na wsparcie rozwoju transportu intermodalnego. Celem konkursu Rozwój Transportu Morskiego, Śródlądowych Dróg Wodnych i Połączeń Multimodalnych, organizowanego przez CUPT, jest dofinansowanie podmiotów w ramach działania OŚ Priorytetowa III, tak aby wydatnie zwiększyć rozwój sieci drogowej TEN – T i samego transportu multimodalnego.