Trwa czarna seria wypadków na przejazdach kolejowo drogowych...

Trwa czarna seria wypadków na przejazdach kolejowo drogowych...

03 lutego 2021
PODZIEL SIĘ

Do kolejnego w tym roku groźnego zderzenia na przejeździe kolejowo - drogowym doszło w Koszarówce koło Grajewa, w województwie podlaskim. Pod pociąg PKP Intercity relacji Gdynia - Białystok wjechał samochód ciężarowy. Na szczęście nikt nie zginął. Niestety brak wyobraźni i ostrożności nadal zbiera swoje żniwa.

Trwa czarna seria wypadków na przejazdach kolejowo drogowych...
Fot. PSP Białystok

Zdarzenie na przejeździe kolejowo-drogowym (kat. "C" - z sygnalizacją świetlną) na ul. Przytorowej w miejscowości Koszarówce koło Grajewa miało miejsce około godziny 14.00. Pod pociąg PKP Intercity relacji Gdynia - Białystok wjechał samochód ciężarowy. Ze wstępnych ustaleń PKP PLK wynika, że kierowca wjechał na przejazd pomimo włączonej sygnalizacji świetlnej i dźwiękowej. Na miejsce skierowany zostały służby ratownictwa kolejowego. Przyczyny zdarzenia ustali komisja.

Fot. Dzień Dobry Białystok

W wyniku zderzenia lokomotywa pociągu wykoleiła się. Uszkodzona została sieć trakcyjna. Na miejscu pracują służby ratunkowe i pracownicy kolei. Ruch pociągów na linii Ełk – Białystok został wstrzymany. Dla podróżnych organizowana jest zastępcza komunikacja autobusowa. Do godzin popołudniowych w czwartek może potrwać usuwanie skutków wypadku

Pociągiem podróżowało około 40 osób, z otrzymanych informacji wynika, że nikt z nich nie został poważnie ranny. Pomocy medycznej potrzebował kierowca samochodu ciężarowego. Lekko ranny został też maszynista pociągu, którego trzeba było hospitalizować.

Fot. Dzień Dobry Białystok

Niestety to już kolejny wypadek na przejeździe kolejowym w tym roku. Publikujemy informacje o tych groźnych zdarzeniach aby obudzić w nas wszystkich świadomość konieczności zachowania ostrożności i przestrzegania podstawowych zasad i przepisów kodeksu drogowego. Pośpiech i bezmyślność nie jest usprawiedliwieniem takich zachowań. Każdy musi brać pod uwagę, iż w konsekwencji wypadku, zdrowie a nawet życie może stracić niczemu niewinna osoba.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kurier Kolejowy dziękuje redakcji portalu Grajewo24.pl za udostepnienie zdjęć.