To niewiarygodne - w tym samym dniu w Kalwarii Zebrzydowskiej doszło do dwóch wypadków kolejowych.

To niewiarygodne - w tym samym dniu w Kalwarii Zebrzydowskiej doszło do dwóch wypadków kolejowych.

11 lutego 2021 | Źródło: Kalwaria24
PODZIEL SIĘ

Do wypadków doszło na dwóch różnych przejazdach kolejowych. Rano kierowca osobowej toyoty nie zatrzymał się przed przejazdem drogowo - kolejowym i wjechał pod pociąg Polregio jadący z Bielska-Białej do Kalwarii Zebrzydowskiej. Kierowca trafił do szpitala. W południe na innym przejeździe, ale również w Kalwarii Zebrzydowskiej, pod ten sam skład, który właśnie był odholowywany przez pociąg techniczny, wjechała ciężarowka Scania. Na szczęscie nikomu nic się nie stało.

To niewiarygodne - w tym samym dniu w Kalwarii Zebrzydowskiej doszło do dwóch wypadków kolejowych.
Fot. Kalwartia24

W czwartek (11 lutego) około 8 rano służby ratownicze zostały poinformowane o wypadku na przejeździe kolejowym na ulicy Świętego Floriana w Kalwarii Zebrzydowskiej. Obsługa pociągu wraz z pasażerami pomogli wydostać się osobie poszkodowanej z pojazdu. Do zdarzenia zadysponowano strażaków z JRG Wadowice i z OSP Kalwaria Zebrzydowska oraz patrol policji. Na miejsce pierwszy dotarł Zespół Ratownictwa Medycznego. Kierowca po opatrzeniu przez służby medyczne został odwieziony do szpitala. Pasażerowie pociągu nie odnieśli poważniejszych obrażeń i zostali przetransportowani zastępczą komunikacją do stacji Kalwaria Zebrzydowska-Lanckorona. Na kilka godzin trasa kolejowa została wyłączona. Przewoźnik wprowadził zastepczą komunikację autobusową.

Fot. Kalwaria24

Ze wstepnych ustaleń wynika, że kierujący samochodem osobowym Toyota Yaris nie zatrzymał się przed znakiem "stop" na przejeździe kolejowo - drogowym kategorii "D" i wjechał pod pociąg. Uderzenie było na tyle silne, że pojazd został zepchnięty i mocno uszkodzony. Maszynista pociągu był trzeźwy.

Fot. Kalwaria24

Drugi wypadek kolejowy w Kalwarii Zebrzydowskiej.

Drugi wypadek, który miał miejsce nieopodal na innym przejeździe kolejowym, również na ulicy Świętego Floriana w Kalwarii Zebrzydowskiej, wydarzył się kilka godzin później, około godziny 12.

Fot. Kalwaria24

Z tym samym składem odholowywanym przez pociąg zastępczy zderzyła się ciężarówka Scania. Kierowca i maszynista byli trzeźwi. Nie wiadomo, dlaczego rogatki nie były zamknięte. Przyczynę wypadku bada komisja.

Fot. Kalwaria24

PKP Polskie Linie Kolejowe podały, że ruch na jednotorowej trasie z Kalwarii Zebrzydowskiej–Lanckorony do Wadowic został wstrzymany. Przewoźnik wprowadził zastępczą komunikację autobusową.

 

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykuł Baterie z IMPACTU dla trakcji i wagonów Baterie z IMPACTU dla trakcji i wagonów
Następny artykuł Przewozy intermodalne PKP LHS w relacji Chiny - Polska w 2020 roku Przewozy intermodalne PKP LHS w relacji Chiny - Polska w 2020 roku