Transmashholding (TMH) dostarcza lokomotywy elektryczne dla „NefteTransService”

Transmashholding (TMH) dostarcza lokomotywy elektryczne dla „NefteTransService”

17 lutego 2021 | Źródło: Transmashholding / Kurier Kolejowy
PODZIEL SIĘ

Fabryka lokomotyw elektrycznych Novoczerkask  (NEVZ, należąca do Grupy Transmashholding JSC) przekazała holdingowi NefteTrans Service, prywatnemu operatorowi kolejowemu, 3 elektryczne lokomotywy towarowe 3ES5K Ermak. Do końca I kwartału 2021 r. zostaną wyprodukowane 2 kolejne lokomotywy - ostatnie z partii 14 sztuk w ramach kontraktu na produkcję i dostawę lokomotyw elektrycznych, podpisanego w listopadzie 2020 r.

Fot. Transmashholding

NEVZ dostarcza lokomotywy elektryczne 3ES5K Ermak Grupie Kapitałowej NefteTransService od 2011 roku. Nowe Ermaki są przeznaczone do eksploatacji w Timaszewskiej Północno - Kaukaskiej Kolei.

Lokomotywy produkowane przez Transmashholding są szeroko stosowane na sieci kolei rosyjskich i ze względu na ich wysokie parametry techniczne i ekonomiczne cieszą się dużym zainteresowaniem rosyjskich prywatnych przewoźników.

Zaletą 3ES5K jest efektywna praca na liniach położonych w trudnym terenie, co pozwala na podwyższenie norm wagowych pociągów towarowych. Lokomotywy wykorzystują kontrolę trakcji osi. System niezależnego wzbudzania silników trakcyjnych w trybie trakcyjnym realizowany w zakresie prędkości 0-50 km / h zwiększa odporność na poślizg, co zapewnia maksymalny współczynnik przyczepności każdej osi trakcyjnej oraz zmniejsza zużycie zestawu kołowego. Lokomotywy elektryczne serii Ermak oprócz Rosji eksploatowane są również na Ukrainie i w Uzbekistanie .