Szybkie pociągi towarowe pojadą w Wielkiej Brytanii od kwietnia

Szybkie pociągi towarowe pojadą w Wielkiej Brytanii od kwietnia

26 lutego 2021 | Źródło: Orion High Speed ​​Logistics / Kurier Kolejowy
PODZIEL SIĘ

Orion High Speed Logistics, spółka zależna Rail Operations (UK) Limited, zaprezentowała swój pierwszy szybki pociąg towarowy w terminalu Birmingham Intermodal Freight, obsługiwanym przez Maritime Transport Ltd (Maritime). Pociąg towarowy Orion oferuje szybszą i bardziej ekologiczną alternatywę dla transportu drogowego. Jego jednostki dwusystemowe mogą jeździć z prędkością 160 km na godzinę i mogą działać w całym kraju do i ze stacji pasażerskich i węzłów logistyki towarowej.

Fot. Orion High Speed ​​Logistics

Orion, spółka zależna Rail Operations, planuje uruchomienie pierwszych pociągów towarowych dużych prędkości w Wielkiej Brytanii pod marką Orion High Speed ​​Logistics w kwietniu 2021 r. Pięć pociągów będzie początkowo kursować na obwodnicy między północną Anglią a Szkocją i przewozić pocztę oraz lekki ładunek. Flota operatora składa się z pięciu zmodernizowanych pociągów elektrycznych serii 319 i dwóch pociągów serii 769 z połączonym napędem trakcyjnym, oczekuje się, że przybędą cztery kolejne pociągi z serii 319 i osiem pociągów z serii 769. Pociągi z obu serii mogą być eksploatowane w systemie wieloczłonowym.

Pociągi Orion High Speed ​​Logistics osiągają prędkość do 160 km / h, co zapewnia znaczną przewagę nad innymi brytyjskimi przewoźnikami towarowymi (ograniczone do 120 km / h) i stanowi atrakcyjną alternatywę dla transportu drogowego.

Orion High Speed ​​Logistics

Spółka Rail Operations w styczniu 2021 roku przeszła na własność firmy inwestycyjnej STAR Capital. W lutym podpisano umowę ze Stadler na dostawę lokomotyw hybrydowych serii 30 serii 93. W tym samym miesiącu Rail Operations potwierdziło zakup pięciu pociągów elektrycznych serii 360/2, obsługujących wcześniej połączenie Londyn-Paddington-Heathrow Airport

Birmingham Intermodal Freight Terminal w parku logistycznym Birch Coppice w Warwickshire jest jednym z wielu strategicznych miejsc przewozowych obsługiwanych przez Maritime w całym kraju. Jako największy prywatny operator transportu intermodalnego w Wielkiej Brytanii, Maritime oferuje swoim klientom rozwiązania w zakresie transportu i magazynowania kontenerów, zarządzania transportem, dystrybucji kurtynowej i usług intermodalnych.