Z ArcelorMittal Poland w Krakowie na Słowację

Z ArcelorMittal Poland w Krakowie na Słowację

02 marca 2021 | Źródło: ÖBB Rail Cargo Group
PODZIEL SIĘ

W ramach wieloletniej współpracy z ArcelorMittal Poland, ÖBB Rail Cargo Group rozszerza swoje usługi transportowe dla największego na świecie koncernu stalowego i obecnie transportuje zwoje taśmy stalowej do Bratysławy i Senicy na Słowacji.

Fot. ÖBB Rail Cargo Group

Grupa ÖBB Rail Cargo i międzynarodowy koncern stalowy ArcelorMittal Poland od lat cieszą się owocną współpracą. Rail Cargo Carrier - Słowacja, Rail Cargo Carrier - Czechy i Rail Cargo Hungaria regularnie przewożą zwoje stalowej taśmy z huty w Krakowie do Gönyű Kikötő na Węgrzech. Ta udana współpraca jest teraz dalej rozszerzana: ÖBB RCG udało się zabezpieczyć więcej usług transportu stali do Senicy i Bratysławy na Słowacji.

Powstała na bazie udanej współpracy

Fachowość i elastyczność spółek zależnych Rail Cargo Carrier w Czechach i na Słowacji w połączeniu z międzynarodową sprzedażą w Rail Cargo Logistics - Austria, Rail Cargo Logistics - Polska i Rail Cargo Hungaria umożliwiły rozszerzenie zakresu usług transportowych o przewozy ładunków do miejsc docelowych na Słowacji.

Dzięki swoim zrównoważonym usługom transportu kolejowego Grupa ÖBB Rail Cargo pomaga tej odnoszącej sukcesy na całym świecie firmie na drodze do jeszcze większego zmniejszenia jej śladu węglowego, nie tylko poprzez zrównoważoną produkcję stali, ale także dostawy.