Grupa ÖBB Rail Cargo zwiększa częstotliwość swoich intermodalnych usług TransFER do portu w Trieście

Grupa ÖBB Rail Cargo zwiększa częstotliwość swoich intermodalnych usług TransFER do portu w Trieście

02 marca 2021 | Źródło: ÖBB Rail Cargo Group/Kurier Kolejowy
PODZIEL SIĘ

Ze względu na duże zapotrzebowanie od 1 marca ÖBB Rail Cargo Group (RCG) zwiększyło częstotliwość swoich intermodalnych usług TransFER Triest – Wiedeń – Linz – Triest do dwóch kursów w obie strony tygodniowo. Ta cotygodniowa trójstronna usługa transportu w obie strony dla transportu FCL (ładunek pełnokontenerowy) i FTL (ładunek całopojazdowy) między portem Triest, Wiedeń Południowy i Linz oferuje bezpośrednie połączenie z międzynarodowymi łańcuchami dostaw z Europy do Chin.

Grafika: ÖBB Rail Cargo Group

Kompleksowa obsługa od pierwszej do ostatniej mili

Klienci korzystają również z kompleksowej obsługi i punktualnego czasu transportu. Bezproblemowa trakcja i prowadzenie z jednego źródła. Dzięki tej usłudze transportowej do iz portu w Trieście, który jest jednym z najważniejszych portów i węzłów logistycznych w Europie, ÖBB RCG zapewnia doskonałe połączenie ze swoją siecią intermodalną, a także efektywne możliwości dalszej dystrybucji z Wiednia Południowego do Budapesztu.

Ta usługa jest łączem do jej rozległego systemu TransNET, który obejmuje kontynent euroazjatycki. Stałe rozkłady jazdy i atrakcyjne czasy tranzytu zapewniają niezawodną i wydajną usługę transportową na trójstronnej trasie biegnącej między trzema terminalami.

Rosnące znaczenie portu w Trieście

Austriackie połączenia z portem w Trieście mają długą historię, jednak od ponad 300 lat jest to wolny port. Stało się ważnym węzłem łączącym morski Jedwabny Szlak z europejską siecią kolejową. Plany rozbudowy zarówno obiektów portowych, jak i osi kolejowej Bałtyk-Adriatyk spowodują, że w nadchodzących latach znaczenie tego wolnego portu będzie rosło. Wraz ze zwiększoną częstotliwością rejsów w obie strony na tej trójstronnej trasie, ÖBB Rail Cargo Group przyczynia się również do wzrostu popytu na transport do iz portu w Trieście.

Rail Cargo Group: ruch towarowy ÖBB

Grupa Rail Cargo jest jedną z wiodących firm logistyki kolejowej w Europie, z roczną sprzedażą na poziomie 2,3 miliarda euro i zatrudniającą 9340 pracowników. Wraz z silnymi partnerami Grupa Rail Cargo oferuje sieć kompleksowej logistyki w Europie i daleko w głąb Azji. Łączy europejskie konurbacje i porty z dobrze prosperującymi ośrodkami gospodarczymi w Rosji, Turcji aż do Chin. Wiodącą spółką operacyjną Grupy Rail Cargo jest Rail Cargo Austria AG.

ÖBB: największy austriacki dostawca usług mobilnych

Jako kompleksowy dostawca usług w zakresie mobilności, grupa ÖBB przewozi rocznie 477 milionów pasażerów i 105 milionów ton towarów do swoich miejsc docelowych w sposób przyjazny dla środowiska. Pasażerowie kolei podróżują w sposób szczególnie korzystny dla środowiska, ponieważ 100 procent naszego prądu trakcyjnego pochodzi z odnawialnych źródeł energii. W 2019 roku ÖBB była jednym z najbardziej punktualnych przewoźników kolejowych w Europie, z punktualnością wynoszącą około 96 procent. W całej grupie 41904 pracowników transportu kolejowego i autobusowego oraz około 2000 stażystów zapewnia, że około 1,3 miliona pasażerów bezpiecznie dotrze do celu każdego dnia. ÖBB-Holding AG jest strategiczną spółką dominującą Grupy.