PKP CARGO S.A. przez siedem lat będzie realizować przewozy dla armii.

PKP CARGO S.A. przez siedem lat będzie realizować przewozy dla armii.

02 marca 2021 | Źródło: PKP Cargo
PODZIEL SIĘ

PKP CARGO S.A. podpisało siedmioletnią umowę z wojskiem na wykonywanie transportów kolejowych na potrzeby armii. Szacowana przez wojsko wartość zamówienia wyniesie do 1,4 mld zł brutto.

Fot. Adam Kupniewski / Kurier Kolejowy

Umowa ramowa będzie obowiązywać przez siedem lat i dotyczy krajowych oraz międzynarodowych transportów wojskowych. Chodzi zarówno o przewóz uzbrojenia i innego sprzętu, jak i ludzi.

– Posiadamy ogromne doświadczenie w organizowaniu transportów na potrzeby Sił Zbrojnych RP. Mamy także odpowiedni potencjał, aby sprostać wysokim wymaganiom armii – stwierdził Czesław Warsewicz, prezes PKP CARGO.

Podpisanie umowy. Fot. PKP Cargo S.A.

2 Regionalna Baza Logistyczna wybrała PKP CARGO w drodze bezprzetargowej, gdyż PKP CARGO jest wykazane jako przedsiębiorstwo realizujące zadania obronne na wypadek zewnętrznego zagrożenia bezpieczeństwa państwa.

– Patrzymy na ten kontrakt nie tylko z ekonomicznego punktu widzenia. Dla nas współpraca z wojskiem to prestiż, ale i powinność, gdyż w ten sposób dokładamy swoją cegiełkę do podnoszenia sprawności operacyjnej naszej armii i poziomu bezpieczeństwa Polski – dodał prezes Warsewicz.

 

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykuł Modernizacja pierwszych dwóch składów ED74 dla PKP Intercity na ukończeniu Modernizacja pierwszych dwóch składów ED74 dla PKP Intercity na ukończeniu
Następny artykuł Z Wrocławia do Poznania pociągi pojadą z prędkością do 160 km/h. Z Wrocławia do Poznania pociągi pojadą z prędkością do 160 km/h.