Grupa ÖBB Rail Cargo zwiększa częstotliwość przewozów intermodalnych TranSFER Linz-Wels-Duisburg

Grupa ÖBB Rail Cargo zwiększa częstotliwość przewozów intermodalnych TranSFER Linz-Wels-Duisburg

10 marca 2021 | Źródło: ÖBB Rail Cargo Group/Kurier Kolejowy
PODZIEL SIĘ

ÖBB Rail Cargo Group (RCG) wychodząc na przeciw rosnącemu zapotrzebowaniu od 5 kwietnia br. zwiększa częstotliwość swoich intermodalnych usług TransFER Linz – Wels – Duisburg do czterech kursów w obie strony tygodniowo. RCG rozszerza swoją ofertę w zakresie transportu FCL (Full Container Load) i FTL (Full Truck Load) pomiędzy Austrią a Niemcami o stałym rozkładzie jazdy i atrakcyjnych czasach tranzytu. Ponadto zielony prąd trakcyjny stosowany w Austrii i Niemczech sprawia, że usługi transportowe na tej trasie są szczególnie przyjazne dla środowiska.

Fot. ÖBB David Payr

Non-stop TransFER Linz-Wels-Duisburg jest kluczową usługą w intermodalnej sieci RCG, która łączy ważne węzły gospodarcze. Dzięki połączeniom antenowym z Wiedniem i Budapesztem, usługa ta jest bramą do całej Europy Południowo-Wschodniej. Z Duisburga trasa ta otwiera połączenia z portami północno-zachodniej Europy, takimi jak port w Rotterdamie (od Maasvlakte I i II do RSC Terminal Rotterdam), a także z portami w Antwerpii i Zeebrugge.

Port w Duisburgu - węzeł logistyczny

Port w Duisburgu to jeden z największych portów śródlądowych na świecie i kluczowy węzeł logistyczny w Europie i poza nią. Nabiera jeszcze większego znaczenia międzykontynentalnego ze względu na silne powiązania z „Żelaznym Jedwabnym Szlakiem” (kolejowym Jedwabnym Szlakiem) na Dalekim Wschodzie. TransFER Linz-Wels-Duisburg kursuje cztery razy w tygodniu. Dzięki kompleksowym połączeniom sieciowym i połączeniom z Budapesztem przez Wiedeń, usługa ta ma wiele do zaoferowania. Jego połączenia z terminalami „Duisburg DIT” i „D3T” w porcie w Duisburgu ułatwiają również obsługę kontenerów i przyczep obsługiwanych dźwigiem.

TransFER Linz-Wels-Duisburg. Źródło: ÖBB Rail Cargo Group

Certyfikowana zielona energia elektryczna dla RCG w Austrii i Niemczech

ÖBB Rail Cargo Group inwestuje w odnawialne źródła energii dla swojego prądu trakcyjnego. W Austrii wszystkie pociągi towarowe RCG jeżdżą już od lata 2018 r. na energii elektrycznej z odnawialnych źródeł energii. Od 01.01.2021 wszystkie usługi Network TransFER, a także wszystkie inne produkty w Niemczech, gdzie trakcję zapewnia Rail Cargo Group, są teraz zasilane wyłącznie zieloną energią elektryczną.

Rail Cargo Group: ruch towarowy ÖBB

Grupa Rail Cargo jest jedną z wiodących firm logistyki kolejowej w Europie, z roczną sprzedażą na poziomie 2,3 miliarda euro i zatrudniającą 9340 pracowników. Wraz z silnymi partnerami Grupa Rail Cargo oferuje rozległą sieć kompleksowej logistyki w Europie i daleko poza Azją. Łączy europejskie konurbacje i porty z dobrze prosperującymi ośrodkami gospodarczymi w Rosji, Turcji i aż do Chin. Wiodącą spółką operacyjną Grupy Rail Cargo jest Rail Cargo Austria AG.