Siemens wdroży nowoczesne systemy sterowania ruchem kolejowym w Sydney w Australii

Siemens wdroży nowoczesne systemy sterowania ruchem kolejowym w Sydney w Australii

19 marca 2021 | Źródło: Siemens Mobility
PODZIEL SIĘ

Siemens Mobility otrzymał od rządu Nowej Południowej Walii (NSW) w Australii dwa kontrakty o wartości około 190 milionów dolarów australijskich (123,5 mln euro) na znaczną modernizację sieci kolejowej w metropolii Sydney, jednej z najbardziej ruchliwych sieci na półkuli południowej. Prace te poprawią ogólną wydajność i przepustowość sieci kolejowej. Całość zamówienia obejmuje dwa kluczowe pakiety, w tym wprowadzenie nowego systemu zarządzania ruchem (TMS) wraz z modernizacją konwencjonalnej sygnalizacji sieci pociągów Sydney do cyfrowego systemu sterowania ruchem ETCS-L2.

Fot. Siemens Mobility

Zamówienia te są częścią szerszego programu rządu NSW dotyczącego systemów cyfrowych - „zmiana raz na pokolenie”, mająca na celu zastąpienie dotychczasowych technologii sygnalizacji i sterowania pociągami, nowoczesnymi, sprawdzonymi na świecie, inteligentnymi systemami. Systemy mają być gotowe do użytku w 2023 roku.

TMS zostanie zintegrowany z nową technologią europejską ETCS (European Train Control System), poziomu 2 która jest obecnie wiodącą technologią działającą w jednych z najlepszych i najbardziej wydajnych sieci kolejowych na świecie. 

Aktualizacje programu systemów cyfrowych umożliwią częstsze i bardziej niezawodne usługi przewozowe oraz zwiększą przepustowość, umożliwiając kursowanie w godzinach szczytu do 24 pociągów na godzinę w każdym kierunku a w procesie przywracania rozkładu jazdy po awariach - nawet do 30 pociągów na godzinę.

Drugim kluczowym elementem projektu będzie wdrożenie Automatycznego Prowadzenia Pociągów (Automatic Train Operation - ATO), który wspomaga maszynistów, zapewniając częstsze, bardziej niezawodne i spójne przejazdy pociągów. Maszyniści zachowają kontrolę, ale otrzymają pomoc w usprawnieniu operacji i skróceniu czasu podróży, co z kolei jest korzystne dla pasażerów.

Kluczową rolą najnowocześniejszego rozwiązania TMS będzie ciągłe monitorowanie położenia wszystkich pociągów; pomoc w utrzymaniu ruchu pociągów zgodnie z planem i pomoc w reagowaniu na incydenty. TMS będzie obsługiwany z Centrum Operacji Kolejowych i będzie współpracował z innymi systemami używanymi przez Sydney Trains do kontrolowania ruchu pociągów.