Uszkodzenie słupa trakcyjnego przyczyną problemów w kursowaniu pociągów przez Opole!

Uszkodzenie słupa trakcyjnego przyczyną problemów w kursowaniu pociągów przez Opole!

23 marca 2021 | Autor: Sławomir Draguła | Źródło: https://nto.pl / Kurier Kolejowy
PODZIEL SIĘ

W okolicy stacji Opole Groszowice doszło do uszkodzenia słupa trakcyjnego. Pasażerowie pociągów Intercity i Polregio jadący od Opola w stronę Kędzierzyna-Koźla i Strzelec Opolskich i z powrotem muszą się liczyć ze sporymi utrudnieniami. Tak ma być co najmniej do późnego popołudnia.

Fot. Adam Kupniewski / Kurier Kolejowy

Jak informuje portal nto.pl utrudnienia mają związek z awarią, do jakiej doszło podczas remontu linii kolejowej Opole - Kędzierzyn-Koźle na wysokości stacji Opole Groszowice. Podczas dowozu tłucznia, uszkodzony został słup podtrzymujący trakcję elektryczną oraz same przewody. Na nieszczęście do awarii doszło w miejscu, w którym obecnie czynny jest tylko jeden tor, bo reszta jest remontowana.

W związku z tym są utrudnienia w ruch pociągów jadących od Kędzierzyna-Koźla i Strzelec Opolskich w stronę Opola Głównego i z powrotem - informuje Mirosław Siemieniec z PKP Polskie Linie Kolejowe.

I tak, składy Polregio jadące do Opola Głównego zatrzymują się na stacji Opole Groszowice i tam pasażerowie przesiadają się do autobusów, które wiozą ich na docelowy dworzec. W odwrotną stronę pasażerowie jadą autobusem z Opola Głównego do Groszowic, gdzie przesiadają się na pociąg.

Natomiast składy do Wrocławia, kierują się na stację Opole Wschodnie, tam następuje zmiana czoła pociągów, a następnie dojeżdżają do stacji Opole Główne i kontynuują podróż do Wrocławia. Analogicznie trwa podróż w drugą stronę.

Fot. Adam Kupniewski / Kurier Kolejowy

Z kolei pociągi Intercity jadące na trasie Wrocław - Opole - Kędzierzyn-Koźle lub Strzelce Opolskie i z powrotem jadą torami towarowymi z pominięciem Opola Głównego i zatrzymują się na Opolu Zachodnim.

Fot. Adam Kupniewski / Kurier Kolejowy

Naprawa sieci trakcyjnej może potrwać do końca dnia. Roboty podjęli pracownicy firmy prowadzącej prace inwestycyjne. Wywiercony został otwór do zamontowania głowicy fundamontowej pod nowy słup trakcyjny. Na miejscu jest też ekipa PKP Energetyka.

Fot. Adam Kupniewski / Kurier Kolejowy

Podróżni o zmianach w kursowaniu informowani są na stacjach i przystankach oraz przez drużyny konduktorskie w pociągach.