W kwietniu br. ÖBB Rail Cargo Group wprowadza nowe połączenie intermodalne TransFER do Polski

W kwietniu br. ÖBB Rail Cargo Group wprowadza nowe połączenie intermodalne TransFER do Polski

23 marca 2021 | Źródło: ÖBB Rail Cargo Group
PODZIEL SIĘ

Od 14 kwietnia 2021 ÖBB Rail Cargo Group (RCG) rozszerza swoją sieć i uruchamia stałe intermodalne połączenie TransFER pomiędzy Wiedniem a Łodzią oferujące dwa kursy w obie strony tygodniowo. Nowe połączenie TransFER to dla RCG nie tylko efektywne rozwiązanie transportowe między Austrią a Polską, ale także bezpośrednie połączenie z terminalem Wien Süd (Wiedeń Południe), będącym jednym z najważniejszych węzłów transportowych we wschodniej Austrii. Nowe połączenie z Polską umożliwi również dostęp prężnie działającej sieci RCG do najważniejszych ośrodków gospodarczych Europy, takich jak Mediolan czy Stambuł, z portami południowymi, krajami WNP, a nawet z Chinami

Fot. ÖBB Rail Cargo Group

Rozbudowana sieć intermodalna Rail Cargo Group

ÖBB Rail Cargo Group to ok. 600 pociągów tygodniowo obsługujących gęstą sieć intermodalną na kontynencie euroazjatyckim. 3500 wagonów, 53 terminale własne i partnerskie w Europie oraz własne usługi trakcyjne w dwunastu krajach europejskich gwarantują sprawny intermodalny ruch towarowy. Ponadto od 2018 roku sukcesywnie poszerzana jest współpraca z portami północnej i południowej Europy – przede wszystkim Triestem, Pireusem i Rijeką, a także znacznie rozbudowano ofertę dla regionu azjatyckiego poprzez Jedwabny Szlak.

Zakres usług intermodalnych RCG jest podzielony na segmenty „Eurazja” dla transportów realizowanych na odcinkach szerokotorowych aż do Chin. Połączenie Jedwabnego Szlaku z gęstą i prężnie działającą siecią zapewnia nie tylko szybki transport towarów stanowiący alternatywę dla frachtu lotniczego, ale także efektywną dalszą dystrybucję towarów w Europie. Odpowiednik europejski kryje się pod nazwą „Kontynentalny”. Ta europejska sieć prowadząca do i z centrów gospodarczych Europy jest stale rozbudowywana. W segmencie „Morskim” ruch intermodalny pomiędzy różnymi terminalami kontenerowymi jest powiązany z terminalami 13 portów morskich. Usługi realizowane pociągami ROLA ( „autostrada na kołach”, system transportu kolejowego ciężarówki na specjalnym wagonie kolejowym) pozwalające na proste przeniesienie ruchu z dróg na tory uzupełniają ofertę intermodalną ÖBB Rail Cargo Group i tym samym znacząco przyczyniają się do odciążenia regionów o charakterze tranzytowym.

Źródło: ÖBB Rail Cargo Group

Połączenie TransFER

Dzięki ponad 50 wewnątrzsieciowym oraz indywidualnym połączeniom TransFER ÖBB Rail Cargo Group przewozi towary na całym kontynencie euroazjatyckim. Jednostki transportowe różnią się od siebie począwszy od ładunków całowagonowych poprzez transport intermodalny na indywidualnych kompleksowych rozwiązaniach kończąc. W zależności od miejsca wyjazdu lub przeznaczenia istnieje możliwość rezerwacji dodatkowych usług spedycyjnych, takich jak przeładunek, logistyka magazynowa czy usługi celne. Grupa ÖBB RCG dba o każdy szczegół, gwarantując tym samym zrównoważony i wydajny transport towarów – od pierwszego do ostatniego kilometra.

Rail Cargo Group: Transport towarowy ÖBB

Grupa Rail Cargo zatrudniająca 9. 340 pracowników, posiadająca oddziały w całej Europie i osiągająca roczne obroty w wysokości ok. 2,3 mld euro, jest jednym z wiodących przedsiębiorstw logistyki kolejowej w Europie. We współpracy z silnymi partnerami Rail Cargo Group obsługuje kompleksową sieć usług logistycznych typu „end to end” na terenie Europie, a także poza nią, sięgając aż po Azję. Łączy europejskie obszary metropolitalne i porty z dobrze prosperującymi ośrodkami gospodarczymi Rosji, Turcji, na Chinach skończywszy. Operacyjną spółką wiodącą Rail Cargo Group jest spółka Rail Cargo Austria AG.