Stadler wyprodukuje nowe pociągi dla Linii Wezuwiusza

Stadler wyprodukuje nowe pociągi dla Linii Wezuwiusza

24 marca 2021 | Źródło: Stadler Rail
PODZIEL SIĘ

W następstwie decyzji opublikowanej 8 marca przez Radę Regionu Kampanii, Ente Autonomo Volturno (EAV - przedsiębiorstwo transportu publicznego w Kampanii) przyznało Stadlerowi Umowę Ramową na dostawę do 40 pociągów elektrycznych dla usług metropolitalnych i podmiejskich na Linii Wezuwiusza. Umowa ramowa obejmuje również pełną obsługę pociągu przez okres 5 lat od rozpoczęcia eksploatacji. Pierwsza umowa aplikacyjna, będąca częścią umowy ramowej, przewiduje dostawę 23 pojazdów.

Fot. Stadler Rail

EAV udzieliła Stadlerowi 8-letniej umowy ramowej na produkcję, dostawę i konserwację 40 pociągów elektrycznych przeznaczonych do obsługi metropolitalnej i podmiejskiej na Liniach Wezuwiusza. Pojazdy będą poruszały się po liniach wąskotorowych (950 mm).

Wraz z nabyciem nowej floty pojazdów, starsze będą sukcesywnie wymieniane, a jakość i oferta przewozów wzrośnie, poprawiając wrażenia z podróży pasażerów dzięki zastosowaniu nowoczesnych rozwiązań, spełniających najnowsze standardy niezawodności i bezpieczeństwa.

Nowe pociągi elektryczne będą zestawione z trzech wagonów wykonanych z aluminium i zaprojektowanych tak, aby zmniejszyć całkowitą masę pojazdu w celu uzyskania znacznego zmniejszenia zużycia energii. Przy całkowitej długości około 40 metrów, będą miały nie mniej niż 5 drzwi na stronę, tak aby umożliwić szybką wymianę pasażerów na stacjach i optymalny przepływ pasażerów na pokładzie. Cechy te będą szczególnie korzystne dla osób o ograniczonej sprawności ruchowej, które dzięki szerokiemu korytarzowi w przedziale pasażerskim będą miały możliwość swobodnego poruszania się w pociągu.
 

EAV to główne lokalne przedsiębiorstwo transportu publicznego w Kampanii, zarówno pod względem obsługiwanego terytorium, jak i liczby ludności, a także jedno z głównych we Włoszech. Linie łączące miasta różnych prowincji Kampanii z centrum Neapolu, kończą się w historycznym centrum miasta o niekwestionowanej wartości historycznej, kulturalnej i artystycznej. EAV wspiera również region Kampania w planowaniu, projektowaniu, programowaniu i kontroli regionalnych projektów i inwestycji w dziedzinie mobilności i transportu.