Koleje Rosyjskie (RŻD) dołączają do tranzytu kontenerów na trasie Chiny - Wielka Brytania

Koleje Rosyjskie (RŻD) dołączają do tranzytu kontenerów na trasie Chiny - Wielka Brytania

31 marca 2021 | Źródło: Koleje Rosyjskie (RŻD)
PODZIEL SIĘ

Koleje Rosyjskie (RŻD) brały udział w organizacji multimodalnych tranzytowych przewozów towarów z Chin do Wielkiej Brytanii na kierunku kaliningradzkim.

Fot. Koleje Rosyjskie (RŻD)

Pociąg kontenerowy załadowany 50 kontenerami czterdziestostopowymi (100 TEU) z częściami samochodowymi, częściami do sprzętu przemysłowego, konsolami do gier wideo, towarami medycznymi i innymi, przejechał z chińskiego miasta Xi'an przez przejście graniczne Altynkol (Kazachstan) i regularnym połączeniem UTLC ERA JSC i dotarł do terminalu handlowego portu morskiego w Kaliningradzie w celu przeładunku na statek i dalszej wysyłki do portu Immingham (Wielka Brytania).

Operatorem tego transportu na rozstawie 1520 mm w ramach regularnego serwisu kontenerowego „UTLC ERA” jest firma „Koleje Rosyjskie Logistyka” (RŻD Logistyka).

W kontekście rosnącego zapotrzebowania na przewozy ekspresowymi pociągami kontenerowymi na trasie Chiny - Europa - Chiny, usługi multimodalne z wykorzystaniem kolei kaliningradzkiej, bazowych usług JSC UTLC ERA oraz portów obwodu kaliningradzkiego stały się efektywnym uzupełnieniem trasy lądowej pociągów kontenerowych. Zdaniem  operatora nowa trasa zapewni konsumentom usługi dystrybucyjne w całej Wielkiej Brytanii, dając spedytorowi alternatywę przy rozważaniu opcji wysyłki z Chin do Wielkiej Brytanii i odwrotnie.