CFL Logistics z certyfikatem dobrych praktyk dystrybucyjnych (GDP).

CFL Logistics z certyfikatem dobrych praktyk dystrybucyjnych (GDP).

01 kwietnia 2021 | Źródło: CFL multimodal
PODZIEL SIĘ

CFL Logistycs, spółka zależna grupy multimodalej CFL otrzymała certyfikat Dobrej Praktyki Dystrybucyjnej (GDP) i tym samym spełnia warunki przechowywania i standardy zarządzania magazynem dla produktów farmaceutycznych i medycznych wymagane przez Komisję Europejską

 

Fot. CFL multimodal

Od początku roku działalność magazynowa CFL Logistics posiada certyfikat „GDP”. Certyfikat dotyczy całego procesu magazynowania i zarządzania magazynem produktów farmaceutycznych i medycznych. Potwierdza, że CFL logistics spełnia wszystkie obowiązujące wymogi GDP, w szczególności w zakresie regularnego szkolenia personelu, gwarancji standardów higieny i ochrony przed niewłaściwym wykorzystaniem danych.

Mieszczący się w parku logistycznym Eurohub Sud magazyn o powierzchni 30 000 m2 ma bezpośredni dostęp do międzynarodowej sieci autostrad oraz do terminala intermodalnego Bettembourg-Dudelange. Usługi magazynowe Grupy CFL multimodal obejmują między innymi zarządzanie zapasami, kompletację i pakowanie, cross-docking, a także przechowywanie w kontrolowanej temperaturze dodatniej i ujemnej, skład celny oraz składowanie towarów niebezpiecznych.

Magazyn CFL Logistics w Parku Logistycznym Eurohub Sud. Fot. CFL multimodal

CFL multimodal to dostawca usług logistycznych obejmujących cały łańcuch logistyczny. Z 12 firmami w 6 krajach europejskich, CFL multimodal i jej siostrzana spółka CFL cargo oferują szeroki, wysokiej jakości i zindywidualizowany portfel usług: kombinowany i konwencjonalny transport kolejowy, konserwację i naprawy wagonów, odprawę celną, a także usługi spedycyjne i logistyczne. W Luksemburgu działa multimodalne centrum CFL na intermodalnym terminalu Bettembourg-Dudelange w Eurohub South Logistics Park. Terminal znajduje się w kolejowym korytarzu towarowym nr 2 (Morze Północne - Morze Śródziemne) oraz na skrzyżowaniu szlaków transportowych Północ-Południe i Wschód-Zachód, dzięki czemu idealnie nadaje się jako międzynarodowe centrum konsolidacji multimodalnych przepływów transportowych w Europie i poza. Z całkowitą roczną przepustowością 600 000 jednostek, wyposażony w najnowszą technologię w zakresie bezpieczeństwa i nadzoru, terminal intermodalny jest połączony kolejowymi wahadłami z głównymi portami i regionami przemysłowymi.