Ks. Eugeniusz Zarębiński z radosnym „Alleluja" i błogosławieństwem dla kolejarskich rodzin

Ks. Eugeniusz Zarębiński z radosnym „Alleluja" i błogosławieństwem dla kolejarskich rodzin

03 kwietnia 2021 | Źródło: Kurier Kolejowy
PODZIEL SIĘ

DROGA RODZINO KOLEJARSKA!

Zbliżają się Święta Zmartwychwstania Pańskiego, święta pokoju i miłosierdzia.

Z wielką nadzieją oczekujemy na słowa, które zwiastują nam wielką radość:  Chrystus prawdziwie zmartwychwstał!  Dzisiaj, gdy cała ludzkość zmaga się
z pandemią koronawirusa, gdy lękamy się o bliskich, szczególnie potrzebujemy, aby światło Zmartwychwstania rozpromieniło i umocniło nasze serca.

Fot. pl.wikipedia.org

Życzę wszystkim, abyśmy przeżyli Wielką Niedzielę w duchu wdzięczności za dar tajemnic paschalnych, z wiarą w bezgraniczną Bożą miłość, która jest potężniejsza od śmierci. Niech paschalna radość pogłębi w Waszych rodzinach ufność w moc Bożego miłosierdzia.

Niech Zmartwychwstały Chrystus obdarza całą rodzinę kolejarską zdrowiem, radością i siłą do podejmowania stających przed nią nowych zadań. Niech umacnia wiarę, nadzieję i miłość, tak bardzo potrzebne do czynienia dobra i przekazywania pokoju. Niech wreszcie w znaku pustego grobu napełnia nas pewnością, że właśnie do Niego należy ostateczne zwycięstwo nad śmiercią.

Ogarnijmy wdzięcznością i modlitwą szczególnie tych kolejarzy, którzy z ogromnym oddaniem i odpowiedzialnością służą społeczeństwu na swoich posterunkach pracy. Otoczmy też życzliwością i troską tych, którzy potrzebują naszej pomocy, zwłaszcza osoby starsze i samotne.

Niech pokój, będący pierwszym darem Zmartwychwstałego, ogarnia nas samych i wszystkich bliskich naszym sercom.

Z radosnym „Alleluja", darem modlitwy i błogosławieństwem dla kolejarskich rodzin.

                                                                                                                                     Krajowy Duszpasterz Kolejarzy