Historyczny rekord ustanowiony na terminalu kontenerowym w Porcie Koper

Historyczny rekord ustanowiony na terminalu kontenerowym w Porcie Koper

02 kwietnia 2021 | Źródło: Port Koper
PODZIEL SIĘ

W marcu Terminal Kontenerowy Portu Koper ustanowił miesięczny rekord przeładunków kontenerów. W ciągu 31 dni terminal obsłużył 97101 TEU w sferze przeładunków morskich, znacznie przewyższając poprzedni miesięczny rekord, ustanowiony dokładnie trzy lata temu, w marcu 2018 roku, kiedy przeładowano nieco ponad 92,3 tys. TEU.

Fot. Port Koper

To ważny kamień milowy, szczególnie w świetle konsekwencji pandemii i obecnej globalnej sytuacji w branży logistycznej. Firma gratuluje wszystkim pracownikom Terminala Kontenerowego oraz zaangażowanym partnerom biznesowym, których praca uzasadnia miano najważniejszego terminal kontenerowego na Adriatyku - powiedział Dimitrij Zadel, Prezes Zarządu Luka Koper, gratulując osiągnięcia.

Wzrost ilości kontenerów oraz wysoki poziom produktywności i niezawodności będzie wspierany przez projekt rozbudowy Mola I. Przewiduje się, że rozbudowa nabrzeża terminalu zakończy się w czerwcu tego roku, podczas gdy budowa zaplecza magazynowego jest kontynuowana.

To najważniejszy projekt infrastrukturalny w Porcie Koper w ciągu ostatnich dziesięciu lat, zarówno z finansowego, jak i strategicznego punktu widzenia. Zwiększy on roczną przepustowość terminalu do 1,3 mln TEU, a przy dodatkowych usprawnieniach obszaru procesów roboczych do półtora miliona TEU - powiedział Metod Podkrižnik, członek zarządu Luka Koper, który odpowiada za obszar handlowy i operacyjny.