Sinara Transport Machines dostarczy lokomotywy TEM9 austriackiej grupie Lasselsberger

Sinara Transport Machines dostarczy lokomotywy TEM9 austriackiej grupie Lasselsberger

06 kwietnia 2021 | Źródło: Sinara Transport Machines
PODZIEL SIĘ

Holding Sinara Transport Machines (Jekaterynburg - Rosja) podpisał umowę na produkcję i dostawę dwóch lokomotyw manewrowych serii TEM9 dla fabryk wchodzących w skład międzynarodowego holdingu Lasselsberger Group. Pierwsza lokomotywa będzie pracować na terenie nowej cementowni Cemix, natomiast druga będzie przeznaczona dla firmy wydobywczej LB Minerals.

Lokomotywa serii TEM9 Fot. Sinara Transport Machines

Lokomotywy TEM9 będą zaangażowane w cały łańcuch produkcyjny, od wydobycia surowców po wysyłkę gotowych produktów w dwóch zakładach przemysłowych Grupy Lasselsberger w Republice Baszkirii (dystrykt Abzelilovsky). Pierwsza lokomotywa ma zostać przekazana klientowi w maju, druga ma być dostarczona w sierpniu br. Zgodnie z przyjętą praktyką obie lokomotywy będą malowane w firmowych kolorach klienta.

Konfiguracja przyszłych lokomotyw zakłada najbardziej komfortowe warunki eksploatacji. Lokomotywy będą wyposażone w dodatkowe funkcje, m.in .: system pomiaru zużycia paliwa KVARTA z modułem nawigacyjnym GLONASS, zabezpieczenie antypoślizgowe, możliwość pracy w trybach awaryjnych, a także system ogrzewania całej lokomotywy (zapewnia ciągłą pracę w ciągu roku).

STM Holding posiada bogatą historię współpracy z firmami z branży wydobywczej, a także przedsiębiorstwami przemysłowymi zajmującymi się produkcją cementu. Lokomotywy marki własnej odpowiadają za transport i przemieszczanie towarów na terenie różnych firm produkcyjnych, zapewniając w ten sposób ich nieprzerwaną pracę.

Prototyp lokomotywy manewrowej TEM9, opracowany przez Centrum Innowacyjnego Rozwoju STM, został wyprodukowany przez Liudinowski Zakład Lokomotyw Spalinowych (LTZ)  w 2009 roku. Wykorzystywana zarówno na potrzeby kolei rosyjskich, jak i prywatnych przedsiębiorstw przemysłowych lokomotywa sprawdziła się i dziś jest jedną z najbardziej poszukiwanych na rosyjskim rynku lokomotyw manewrowo- przewozowych. Pod koniec 2020 roku LTZ wyprodukowało jubileuszową 150 lokomotywę spalinową.

Międzynarodowy holding Lasselsberger Group jest jednym z europejskich liderów w produkcji surowców, materiałów budowlanych i płytek ceramicznych. Główną działalność firmy wspiera praca trzech działów zajmujących się wydobyciem surowców i ich przetwórstwem, produkcją płytek ceramicznych i gresu porcelanowego, produkcją białego cementu i suchych zapraw. Fabryki wchodzące w skład holdingu zlokalizowane są w wielu krajach Europy, w tym w Rosji.