Alstom przejmuje i przedłuża o 5 lat kontrakt Bombardiera na Międzynarodowym Lotnisku w Dubaju

Alstom przejmuje i przedłuża o 5 lat kontrakt Bombardiera na Międzynarodowym Lotnisku w Dubaju

07 kwietnia 2021 | Źródło: Alstom
PODZIEL SIĘ

Alstom przedłużył o pięć lat kontrakt z portami lotniczymi w Dubaju na świadczenie kompleksowych usług operacyjnych i konserwacyjnych (O&M) dla systemu automatycznego transportu osób (APM) InnoviaTM APM 300 na Międzynarodowym Lotnisku w Dubaju (DXB).

System automatycznego transportu osób na Międzynarodowym Lotnisku w Dubaju. Fot. Alstom

System APM firmy Alstom na Międzynarodowym Lotnisku w Dubaju - Dubai International (DXB) niezmiennie zapewnia najwyższą wydajność. W ciągu pierwszych pięciu lat obsługi i utrzymania, średnia dostępność systemu tranzytowego wyniosła 99,85% wobec wymogu 99,5%, a poziom wydajności wzrósł do 99,94% w 2020 r.

System osiągnął prawie 4,7 miliona kilometrów bezpiecznej eksploatacji pojazdów i 606 290 bezpiecznych roboczogodzin przy zerowej liczbie wypadków powodujących  utratą czasu. Ponadto projekt zdobył nagrodę MEED „Innovation and Transport Project of the Year” w 2017 r. I został uznany za „Top Performer” wśród wszystkich wykonawców Dubai International w ramach wskaźnika zdrowia i bezpieczeństwa w 2018 r.

W dniu 29 stycznia 2021 roku Alstom przejął firmę Bombardier Transportation, która pierwotnie dostarczyła system APM pod klucz w DXB w celu połączenia Terminalu 1 z halą D, która została otwarta dla usług pasażerskich w lutym 2016 roku. Zaprojektowała i dostarczyła wszystkie elementy elektryczne i mechaniczne (E&M), w tym: 18 wagonów InnoviaTM 300 (działających jako pociągi składające się z pięciu wagonów) oraz technologię komunikacji Cityflo TM 650 opartą na sterowaniu pociągiem (CBTC) bez udziału maszynisty. Był integratorem systemów i zarządzał projektami, inżynierią systemów, testowaniem i uruchomieniem, a także przez pięć lat usługi operacyjne i konserwacyjnne O&M. Podwyższony system o długości 1,5 km jest przeznaczony do przewozu do 200 000 pasażerów dziennie.

Alstom jest uznanym i wieloletnim partnerem w dziedzinie rozwoju transportu i mobilności w Dubaju. Zrealizował projekt tramwajowy w Dubaju, pierwszy w pełni zintegrowany system tramwajowy na Bliskim Wschodzie i pierwszą na świecie w 100% wolną od sieci trakcyjnej linię, która została otwarta w listopadzie 2014 r. Alstom nadzorował również konserwację tramwaju w Dubaju przez 13 lat.