Kolejny pożar, tym razem w lokomotywie PKP Cargo.

Kolejny pożar, tym razem w lokomotywie PKP Cargo.

08 kwietnia 2021 | Źródło: deblinnews.pl
PODZIEL SIĘ

Między miejscowościami Borowa a Gołąb paliła się lokomotywa PKP Cargo ciągnąca wagony towarowe. Do pożaru doszło w środę, 7 kwietnia, przed godziną 19.00 na linii kolejowej nr 7 Warszawa Wschodnia – Dorohusk, na odcinku Dęblin – Puławy.

Fot. deblinnews.pl

Lokomotywa zatrzymała się między miejscowościami Borowa a Gołąb. Na miejsce skierowano cztery jednostki straży pożarnej: OSP Skoki-Borowa, OSP Gołąb, PSP Puławy oraz ZSP Puławy-Azoty. Prawdopodobną przyczyną pożaru była awaria silnika trakcyjnego.

07.04.2021r. Pożar w lokomotywie PKP Cargo. Fot Dęblin News

 

07.02.2021r. Pożar w lokomotywie PKP Cargo. Fot Dęblin News

 

Seria pożarów dotyka w ostatnim czasie tabor kolejowy na polskich torach. 30 marca płonęła jednostka Polregio  EN57-1154 na stacji Sośnie Ostrowskie. Doszczętnie spłonęły dwa z trzech członów pociągu. Prawdopodobna przyczyna - zwarcie w instalacji elektrycznej. Kolejny pożar  31 marca br. – ogień pojawił się w lokomotywie PKP Intercity na stacji Opole Główne. Jak informowali opolscy strażacy, zapalił się silnik maszyny, która ciągnęła skład TLK "Halny" relacji Bydgoszcz - Bielsko-Biała. (o tym pisaliśmy tutaj)

Na dodatek 1 kwietnia br. płonęły wagony  stojące na bocznicy kolejowej  w Krakowie. Ogień objął cztery wagony należące do PKP Intercity, dwa z nich spłonęły całkowicie, dwa pozostałe uległy częściowemu spaleniu.

Dziwna seria, (poza ostatnim przypadkiem - prawdopodobne jest niestety podpalenie wagonów) nie najlepiej świadcząca o konserwacji, przeglądach i naprawach taboru przez przewoźników.