AP Moller Maersk pomaga Amice "stanąć" na torach

AP Moller Maersk pomaga Amice "stanąć" na torach

10 kwietnia 2021 | Źródło: AP Moller Maersk
PODZIEL SIĘ

27 lutego 2021 r. pociąg blokowy AP Moller - Maersk opuścił chińską stację Xi´an w Hefei w drodze na terminal intermodalny w Małaszewiczach na granicy białorusko-polskiej, przewożąc komponenty produkcyjne dla Amiki, największego polskiego producenta sprzętu AGD .

Fot. AP Moller Maersk

„Zachęceni szybszym tranzytem, skontaktowaliśmy się z Maerskiem z naszym projektem, wiedząc, że rozumieją nasze potrzeby i znajdą sposób, aby pomóc nam w odpowiednim czasie i efektywnie” - powiedział Dawid Kujaczyński, Purchasing & Operations Manager w Amice. „Z pociągiem blokowym otrzymujemy rozwiązanie szybkie, wydajne, z ustalonym rozkładem jazdy, przejrzyste i o (relatywnie) mniejszym wpływie na środowisko” - dodał Kujaczyński.

Pociąg blokowy z 45 kontenerami przybył do Małaszewicz w Polsce 8 marca 2021 r., 10 dni po odjeździe z Hefei w Chinach.

„Kolej zwiększa elastyczność łańcucha dostaw dla naszych klientów, oferując niezawodny środek transportu. Ten pierwszy pociąg blokowy dla Amiki pokazuje, że nie tylko osiąga pożadane terminy realizacji, ale także zapewnia klientom możliwość  sprawdzenia statusu realizacji frachtu dzięki systemowi trackingu GPS ”- powiedziała Justyna Barycza, Customer Experience Manager i Poland Country Representative w Maersk.

źródło: AP Moller Maersk

Amica to największy polski producent sprzętu AGD i jedna z najbardziej rozpoznawalnych polskich spółek notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. W swojej ofercie posiada pełną gamę dużego i małego sprzętu AGD, wyróżniających się użytecznością, jakością, wyglądem oraz innowacyjnością. Spółka generuje ponad 70% skonsolidowanych przychodów dzięki sprzedaży na ponad 60 rynkach zagranicznych. Amica jest laureatem wielu prestiżowych nagród, zarówno polskich, jak i międzynarodowych, m.in. Red Dot Design Award: Best of the Best. W portfolio marek Grupy Amica znajdują się również marki zagraniczne Gram, Hansa, CDA i Fagor.

Wolumen przewozów A.P. Moller - Maersk China Rail znacznie wzrósł w latach 2020-2021, ponieważ są one znacznie mniej kosztowne niż powietrze i stały się stabilnym rozwiązaniem w czasach COVID. Maersk zrealizował pierwszy pociąg blokowy dla Amiki z Chin do granicy polski, redukując czas tranzytu z 43 do 10 dni.

A.P. Moller - Maersk to firma zajmująca się zintegrowaną logistyką kontenerów, której celem jest łączenie i upraszczanie łańcuchów dostaw swoich klientów. Jako światowy lider usług spedycyjnych firma działa w 130 krajach i zatrudnia około 80 000 osób.