Budimex zadebiutował w indeksie Łukasiewicz Innovator

Budimex zadebiutował w indeksie Łukasiewicz Innovator

13 kwietnia 2021 | Źródło: Budimex
PODZIEL SIĘ

Dwunastego kwietnia Budimex zadebiutował w indeksie Łukasiewicza INNOVATOR, tworzonego przez spółki giełdowe, które rozwijają swój potencjał we współpracy z polskim sektorem naukowym.

Labolatorium Budimeksu. Fot. Budimex S.A.

Indeks INNOVATOR jest wspólnym przedsięwzięciem promocyjnym Sieci Badawczej Łukasiewicz (Łukasiewicz) i Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie S.A. (GPW), mającym na celu prezentację i promowanie spółek giełdowych, które rozwijają swój potencjał we współpracy z sektorem naukowym, reprezentowanym przez zintegrowaną sieć instytutów badawczych – Sieć Badawczą Łukasiewicz. Za kalkulację i dystrybucję wartości Indeksu do dystrybutorów danych odpowiada GPW Benchmark S.A., za metodę konstrukcji i kalkulacji Indeksu oraz jego publikację odpowiadają – Łukasiewicz oraz GPW.

Indeks prezentuje spółki naprawdę innowacyjne i stanowi rzeczywisty probierz ich aktywności w tym obszarze. Jest więc dla jego uczestników doskonałym narzędziem promocji, a dla inwestorów wiarygodnym źródłem informacji o działaniach badawczych i wdrożeniowych firm notowanych na GPW. Wśród spółek nowego indeksu są także nasi partnerzy w projektach badawczych jak PKN Orlen czy Polska Grupa Energetyczna - mówi Dariusz Blocher – Prezes Budimex SA.

Pierwszy portfel indeksu obejmuje – oprócz Budimeksu – także spółki: AC, CCC, Grupę Azoty, Lubawę, PGE, PKN ORLEN, Polwax, Tauron, Vigo, XTPL, 4Mass, Blirt i Scope Fluidics.​

Promując współpracę z polską nauką chcemy wzmocnić gen nowoczesności i innowacyjności w spółkach notowanych na giełdzie. Mamy nieosiągalny dla innych podmiotów na polskim rynku B+R zespół ponad 4500 kreatywnych ludzi (naukowców i inżynierów), którzy tworzą z pasją rozwiązania dla biznesu poszukującego innowacji. Indeks Łukasiewicza INNOVATOR już dziś skupia podmioty różnej wielkości i z różnych branż. Jednocześnie  ma potencjał do bycia znacznie szerszym, bo 4 kierunki badawcze Łukasiewicza: zdrowie, inteligentna mobilność, transformacja cyfrowa oraz zrównoważona gospodarka i energia mogą pracować na powodzenie wielu przedsięwzięć biznesowychmówi Piotr Dardziński, Prezes Sieci Badawczej Łukasiewicz.

Obecnie Budimex prowadzi kilkadziesiąt projektów innowacyjnych i badawczych z zakresu materiałów budowlanych, transportu budowlanego, robotyki, termomodernizacji i usług cyfrowych powiązanych z utrzymaniem infrastruktury, m.in. Safeway, Bimmer, Asfalty HIMA, czy samonaprawialne drogi.

Laboratori Budimeksu. Fot. Budimex S.A.

Sieć Badawcza Łukasiewicz to trzecia pod względem wielkości w Europie i największa organizacja badawcza w Polsce. Dostarcza atrakcyjne, kompletne i konkurencyjne rozwiązania technologiczne. Łukasiewicz w dogodny sposób wychodzi naprzeciw oczekiwaniom biznesu. W zaledwie 15 dni proponuje przedstawienie pomysłu na rozwiązanie problemu technologicznego. Przedsiębiorca może zdecydować się na kontakt nie tylko przez formularz na stronie https://lukasiewicz.gov.pl/biznes/, ale także w ponad 50 lokalizacjach: Instytutach Łukasiewicza i ich oddziałach w całej Polsce. Wszędzie otrzyma ten sam – wysokiej jakości – produkt lub usługę. Potencjał Łukasiewicza skupia się wokół takich obszarów badawczych jak: zdrowie, inteligentna mobilność, transformacja cyfrowa oraz zrównoważona gospodarka i energia.