Wypadek na przejeździe kolejowym w Miliczu. 35-letni kierowca walczy o życie.

Wypadek na przejeździe kolejowym w Miliczu. 35-letni kierowca walczy o życie.

13 kwietnia 2021 | Źródło: Wasze media / Kurier Kolejowy
PODZIEL SIĘ

Do wypadku doszło kilka minut po godz. 14.00. Samochód osobowy wjechał wprost pod rozpędzony pociąg PKP Intercity relacji Bielsko Biała - Ustka. Kierowca po wydobyciu z wraku auta był reanimowany i w ciężkim stanie, został przetransportowany na pokładzie Śmigłowca LPR do szpitala w Pile. Pociągiem, który zatrzymał sie prawie 1000 m za miejscem zderzenia,  podróżowało 40-50 pasażerów. Nikomu nic się nie stało. Droga Chodzież - Kaczory i linia kolejowa Chodzież - Piła zostały zamknięte dla ruchu.

Wypadek na przejeździe kolejowym w Miliczu. 35-letni kierowca walczy o życie.
Fot. Wasze media

Na miejscu wypadku pracowało kilka zastępów straży pożarnej (OSP Milicz, JRG Chodzież), przedstawiciele kolei oraz policjanci, którzy wyjaśniać będą przyczyny i okoliczności zdarzenia. Jest prawdopodonbne, że kierowca zapominając o wszelkich zasadach i regułach ruchu wyprzedzał inne auta, nie zauważając nawet, że zbliża się do przejazdu drogowo - kolejowego. Szaleniec bez wyobraźni? Na razie walczy o życie, ale jego stan jest bardzo ciężki. 

Fot. Wasze Media

 

Fot. Wasze Media

 

Niestety nie na wiele zdaje się pisanie ku przestrodze i nauce o często, tragicznie zakończonych zdarzeniach na przejazdach kolejowych, ilustrowanych wymownymi zdjęciami. Niestety nie wszystkim przemawiają one do wyobraźni i zapominają o tym, że w starciu z rozpędzonym pociągiem nie mają szans. Dopiero co wczoraj zarządca infrastruktury opublikował informacje o mniejszej ilości wypadków i ofiar na przejazdach kolejowo - drogowych w I kwartale 2021 roku, w porównaniu do analogicznego okresu roku ubiegłego. Zawsze znajdą się jednak tacy, którzy chca podreperować statystyki...

Fot. Wasze Media