Maersk uruchamia „Automotive Express” - połączenie kolejowe Gurugram - APM Terminals Pipavav Port

Maersk uruchamia „Automotive Express” - połączenie kolejowe Gurugram - APM Terminals Pipavav Port

20 kwietnia 2021 | Źródło: AP MollerMaersk / Kurier Kolejowy
PODZIEL SIĘ

Sektor produkcji motoryzacyjnej działa w oparciu o model „Just-In-Time” dla łańcuchów dostaw swoich części i komponentów. Producenci samochodów wymagają wysoce niezawodnych usług logistycznych, które mogą przemieszczać surowce i gotowe produkty zgodnie z precyzyjnymi harmonogramami, aby zapewnić nieprzerwane procesy produkcyjne. Przez lata kilku producentów z siedzibą w Gurugram w północnych Indiach i jego okolicach było uzależnionych od rozłożonego w czasie i nieplanowanego ruchu kolejowego w zakresie przewozu ładunków do i z kraju. Opóźniony import utrudniał harmonogramy produkcji, podczas gdy opóźniony eksport gromadził zapasy u producentów.

Fot. AP Moller Maersk

W odpowiedzi na potrzeby sektora motoryzacyjnego Maersk India uruchomił „Automotive Express”, którego pierwszy przejazd został praktycznie zainaugurowany 18 kwietnia 2021 r. przez ambasadora Danii w Indiach, Jego Ekscelencję Freddy'ego Svane.

Pociąg  kursuje z Garhi Harsaru Inland Container Depot (ICD) w Gurugram do APM Terminals Port Pipavav w celu przewiezienia eksportowanego i powrotu z importowanym ładunkiem. Będzie w stanie przewieźć 180 TEU w jedną stronę i będzie obsługiwać ponad 25 klientów z jednego z najważniejszych indyjskich pasów przemysłu motoryzacyjnego. Klienci zlecający transport swojego ładunku w „Automotive Express” również będą mieli pierwszeństwo w rozładunku w porcie w celu zwiększenia niezawodności i dotrzymania harmonogramu swoich łańcuchów dostaw.

Mapa ilustrująca położenie Garhi Harsaru Inland Container Depot (ICD) w Gurugram i APM Terminals Port Pipavav
Źródło: google.com

 

„Automotive Express” połączy ładunek z usługami transportu morskiego firmy Maersk z APM Terminals Pipavav na rynki Ameryki Północnej oraz Dalekiego Wschodu i Azji Południowo-Wschodniej. Dzięki tej nowej usłudze Maersk robi krok naprzód w kierunku wzmocnienia swojej oferty transportu lądowego w tym kraju.

 

 Fot. AP Moller Maersk

 

Łącząc kluczowe centra produkcyjne i porty za pośrednictwem solidnej sieci samochodów ciężarowych, kolei i magazynów, Maersk dostarcza swoim klientom niezawodne i dostosowane do potrzeb rozwiązanie. Maersk prowadzi również inne dedykowane usługi kolejowe dla swoich klientów, które oferują przewóz produktów rolnych, handlu detalicznego, odzieży, mebli i kamieni z kilku stanów w północnych Indiach na eksport i import. We współpracy z GatewayRail Maersk prowadzi dwie dedykowane usługi kolejowe dla eksportu i cztery dedykowane usługi kolejowe dla importu, a w ciągu ostatnich dwóch lat wykonał około 200 dedykowanych przewozów.