Przedstawiono projekt wirtualny pociągu dużych prędkości dla linii Rail Baltica

Przedstawiono projekt wirtualny pociągu dużych prędkości dla linii Rail Baltica

23 kwietnia 2021 | Źródło: Rail Baltica
PODZIEL SIĘ

Eksperci RB Rail opracowali wirtualny model szybkiego pociągu elektrycznego dla projektu Rail Baltica, który połączy kraje bałtyckie z siecią kolejową Europy Zachodniej. Inspiracja przy projektowaniu pociągu pochodzi z jednego elementu, który łączy wszystkie trzy kraje bałtyckie - z Morza Bałtyckiego. Słońce, morze i piasek są odzwierciedlone w kolorystyce modelu pociągu. Ten wirtualny model to wyimaginowany pociąg, zainspirowany najnowocześniejszymi rozwiązaniami szybkich pociągów, które są używane w Europie i na świecie.

Kocepcja pociągu Rail Baltica. Źródło Rail Baltica

Przewiduje się, że każdy pociąg będzie miał w swoim składzie 8 wagonów klasy standard, każdy z około 70 miejscami siedzącymi. Usługi Wi-Fi, gniazda USB, punkty ładowania i ekrany z aktualnymi informacjami o trasie podróży będą dostępne dla wszystkich pasażerów.

Pociąg Rail Baltica, koncepcja wnętrza wagonu klasy standard. Źródło: Rail Baltica

 

W biznes klasie, podobnie jak w liniach lotniczych, będzie wyższy poziom komfortu, więcej przestrzeni osobistej z mniejszą liczbą osób w wagonie i większą przestrzenią na nogi.

Pociąg Rail Baltica, koncepcja wnętrza wagonu pierwszej klasy. Źródło: Rail Baltica

 

 Specjalna strefa dla osób podróżujących służbowo będzie wyposażona w urządzenia do telekonferencji, takie jak sala konferencyjna i ekran do prezentacji.

Pociąg Rail Baltica, koncepcja przedziału konferencyjnego. Źródło: Rail Baltica

 

Wagon rRestauracyjny lub barowy  zlokalizowany pomiędzy klasami standard a pierwszą będzie przez całą podróż serwować gorące napoje i przekąski.

Pociąg Rail Baltica, koncepcja wnetrza wagonu barowego. Źródło: Rail Baltica

 

Dla pasażerów o niepełnej sprawności przewidziano specjalnie wyposażone miejsca. W łazienkach znajdzie się przewijak. Dodatkowo zarezerwowane zostaną osobne miejsca dla pasażerów podróżujący z  dozwolonymi  zwierzętami domowymi, a także prestrzeń dla rowerów i bagażu.

Pociąg Rail Baltica, koncepcja wnetrza z miejscem dla osoby o niepełnej sprawności. Źródło: Rail Baltica