Fotorelacja z prac przy przebudowie linii nr 132 na odcinku Opole Groszowice - Opole Główne

Fotorelacja z prac przy przebudowie linii nr 132 na odcinku Opole Groszowice - Opole Główne

24 kwietnia 2021 | Źródło: Kurier Kolejowy
PODZIEL SIĘ

Trwaja intensywne prace budowlane prowadzone przez warszawską firmę INTOP na linii nr 132, pomiędzy stacjami Opole Groszewice i Opole Główne. Z każdym dniem coraz bliżej jest do udostępnienia dla ruchu kolejowego toru nr 1.

Fot. Adam Kupniewski / Kurier Kolejowy

Na odcinku wzdłuż ulicy Marka z Jemielnicy po ułożeniu toru i obsypaniu tluczniem, trwa jego podbijanie i proflowanienie. Od 19 kwietnia wykonywane są roboty od na  przejeździe kolejowo - drogowym na ulicy Torowej. Zamontowany został rozjazd łączący tory nr 1 i 2, zaraz za przejazdem przy ul.Torowej. Drugi rozjazd wbudowywany jest w układ torowy przy nastawni Op2. 

Fot. Adam Kupniewski / Kurier Kolejowy

Na ukończeniu sa prace przy ostatnim z budowanych przepustów.

Na stacji Opole Główne wykonawca kontynuuje prace w torze nr 3, 5 oraz 17. Zabudowywany jest drenaż i trwają prace wykończeniowe na peronie 1A. Budowane jest również dojscie do nowego peronu.

Na budowie nowej przeprawy przez Odrę zakończono palowanie na przyczółku mostu od strony zaodrzańskiej, na dobre rozpoczęły sie roboty przy przyczółku od strony miasta - trwają prace przy palowaniu.

Budowa fundamentów nowej konstrukcji przeprawy przez Odrę. Palowanie przyczółku mostu od strony miasta.
Fot. Adam Kupniewski / Kurier Kolejowy.

Zapraszamy do obejrzenia fotoleracji z budowy wykonanej przez Adama Kupniewskiego, dostepnej w galerii Kuriera Kolejowego