System LIONTOWER wymusza porządek i wzmacnia bezpieczeństwo na kolejowych placach budów.

System LIONTOWER wymusza porządek i wzmacnia bezpieczeństwo na kolejowych placach budów.

27 kwietnia 2021 | Źródło: Kurier Kolejowy
PODZIEL SIĘ

Większość firm licząc się z ryzykiem prowadzonej działalności, stara się zabezpieczać własny interes wykupując przeróżne polisy ubezpieczeniowe. Jednak coraz częściej zapisy w tzw. Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia (OWU) przypominają istny labirynt paragrafów, przez co sam nabywca polisy nie ma pewności jak w praktyce zadziała ochrona którą nabył. Oprócz tradycyjnej ochrony mienia pojawiają się rozwiązania, które nie tylko utrudniają zaistnienie wydarzenia. Udzielają wsparcia w ustalaniu faktycznego jego przebiegu, co ma niebagatelne znaczenie w procesie ustalania wymiaru roszczeń. Przykładem takiego innowacyjnego rozwiązania jest urządzenie Liontower, wdrożone przez działająca na rynku od dwudziestu lat Agencję Ochrony Osób i Mienia LION ze Śremu.

Liontower na placu budowy jednej z modernizowanych linii kolejowych. Fot. Agencja LION

Kradzież, dewastacja, wypadek przy pracy, takie zdarzenia jeśli nie zostały udokumentowane przez nabywcę polisy, mogą niestety oznaczać trudną drogę do wyegzekwowania należytego odszkodowania. Pod tym względem teren budowy jest miejscem szczególnym, gdzie dbanie o bezpieczeństwo osób pracujących i mienia bywa prawdziwym wyzwaniem.

LIONTOWER to nowoczesna stacja monitorująca, to autonomiczne urządzenie czuwające 24h. Nie tylko rejestruje przebieg zdarzeń w nadzorowanej przestrzeni, zapewnia komunikację z otoczeniem, ale jest częścią hybrydowej ochrony wspieranej przez grupę operacyjną. Dobrze widoczne urządzenie wyposażone w maszt zwieńczony kamerami, także termowizyjnymi, megafonami i sygnalizacją świetlną, daje jasny komunikat, że otoczenie jest pod nadzorem. Sama jego obecność powoduje, że obserwator ma świadomość, iż każde jego działanie jest rejestrowane.

Liontower na placu budowy jednej z modernizowanych linii kolejowych.
Fot. Agencja Ochrony Osób i Mienia LION

 

Już blisko tysiąc urządzeń LIONTOWER monitoruje obiekty na terenie całej Polski. Liczba ta cyklicznie jest powiększana bo rynek okazuje się doceniać mobilny dozór. Rozwiązanie takie zaobserwowaliśmy także na placach budów wokół modernizowanych linii kolejowych. Wykonawcy znajdują w nim wsparcie dla zapewnienia bezpieczeństwa na często rozległym obszarze budowy, w miejscach połozonych z dala od zabudowań ludzkich. Zdarza się, że urządzenia są przenoszone wraz z frontem robót.

Źródło: Agencja Ochrony Osób i Mienia LION

Mobilność, autonomia możliwość sprawnego przemieszczenia i szybkiej instalacji systemu dozoru połączonego z działaniami interwencyjnymi to niewątpliwe zalety tego rozwiązania. Pracownicy Agencji mogą ustawić i uruchomić urządzenie już w ciągu 30 minut. Warto wiedzieć, że urządzenia LIONTOWER są wyposażone we własne źródło zasilania, panele słoneczne oraz akumulatory zapewniające nieprzerwane działanie systemu monitorującego..

Korzyści z zastosowania LionTower na placu budowy:

  • Plug & Play - szybka dostawa i uruchomienie. Rozwiązanie solidne i mobilne
  • Inteligentne oprogramowanie ostrzegające o wtargnięciu osób i pojazdów
  • Optymalizacja - możliwość ograniczenia ochrony fizycznej i zmniejszenia liczby fałszywych alarmów
  • Skuteczność - zwiększenie szansy na złapanie złodzieja/przestępcy • Elastyczność - wyposażenie LionTower może się zmieniać z czasem
  • Oszczędność kosztów