Zainteresowanie połączeniem RegioJet do Chorwacji szybko rośnie. Sprzedano już prawie 20000 biletów

Zainteresowanie połączeniem RegioJet do Chorwacji szybko rośnie. Sprzedano już prawie 20000 biletów

28 kwietnia 2021 | Źródło: RegioJet / Kurier Kolejowy
PODZIEL SIĘ

RegioJet sprzedaje obecnie około 400 nowych biletów dziennie na swoje letnie połączenia kolejowe do Splitu i Rijeki w Chorwacji. Pierwsze połączenie rozpocznie się w piątek 28 maja - obecnie sprzedano prawie 20 000 biletów.

Fot. Adam Kupniewski / Kurier Kolejowy

- Zbliżające się lato i Chorwacja ustanawiająca jasne warunki przyjazdu, gdzie wczasowicze będą potrzebować jedynie testu antygenu, powoduje, ze w drugiej połowie kwietnia znacznie wzrosła sprzedaż biletów - mówi Ivana Sachsová, dyrektor transportu kolejowego i autobusowego RegioJet, dodając:„ Sprzedajemy setki biletów dziennie i niektóre połączenia są już całkowicie wyprzedane. Oczywiste jest, że Czesi również w tym roku pojadą na wakacje do Chorwacji pociągiem ”.

Podobnie jak w ubiegłym roku ceny biletów są wyjątkowo niskie - za bilet w jedną stronę z rezerwacjami i wszystkimi usługami - za podróż w wagonie z miejscami do siedzenia pasażerowie na trasie do Rijeki płacą od 590 CZK; za bilet w wagonie sypialnym cena zaczyna się od 790 CZK. Na trasie do Splitu ceny zaczynają się od 890 CZK za miejsce i 1090 CZK za podróż w wagonie sypialnym.

Kolejną nowością w tym roku jest to, że oprócz chorwackiego wybrzeża, pociągi RegioJet pojadą także do stolicy Zagrzebia, a także stolicy Węgier - Budapesztu. W Budapeszcie i Zagrzebiu będzie można zakupić bilety na pociągi RegioJet. We współpracy z chorwackimi kolejami, RegioJet będzie również oferować bilety na połączenia krajowe w Chorwacji w relacjach Zagrzeb - Split i Zagrzeb - Rijeka w wagonach z miejscami do siedzenia.

Cena biletu obejmuje rezerwację miejsc i wszystkie usługi pokładowe, które pasażerowie mają zapewnione podczas podróży - w tym wodę butelkowaną Rajec, bezpłatną kawę i śniadanie, łącze internetowe lub bezpłatny portal rozrywkowy oraz korzystanie z innych usług na pokładzie.

W czerwcu i wrześniu połączenia kolejowe będą realizowane 3 razy w tygodniu, z odjazdami z Pragi, Brna i Bratysławy w piątki, niedziele i wtorki oraz z Chorwacji w soboty, poniedziałki i środy. W lipcu i sierpniu pociągi będą kursowały codziennie w każdym kierunku. Skład będzie zestawiony z wagonów sypialnych oraz wagonów z miejscami do siedzenia. Dzięki nowej trasie RegioJet będzie również latem oferować zupełnie nowe bezpośrednie połączenie kolejowe do Zagrzebia, a także z Budapesztu do Chorwacji czy Bratysławy.