W maju powracają dzienne i nocne dalekobieżne międzynarodowe połączenia ÖBB.

W maju powracają dzienne i nocne dalekobieżne międzynarodowe połączenia ÖBB.

04 maja 2021 | Źródło: ÖBB / Kurier Kolejowy
PODZIEL SIĘ

W maju ÖBB przywraca swoje międzynarodowe usługi transportu dalekobieżnego, zapewniając w ten sposób przyjazną dla środowiska mobilność w Europie. Od 20 maja 2021 r. pociągi powstrzymane przez pandemię COVID19 powrócą do Niemiec, Włoch i Czech w ruchu dziennym. Możliwość nocnej podróży pojawi się ponownie od 24 maja 2021r.

Fot. ÖBB

„Kontynuujemy rozbudowę europejskiej sieci pociągów nocnych. Wiedeń jest już miastem z największą liczbą połączeń w całej UE. Bardzo się cieszę, że Nightjets znów będzie kursował na tych trasach od końca maja. Bo wygodnie wsiąść do pociągu wieczorem i obudzić się rano w środku europejskiej stolicy - to przyszłość tras krótkodystansowych i średniodystansowych w Europie ”- powiedziała Leonore Gewessler, Minister Ochrony Klimatu .

„Łączymy Europę - to nasze główne motto i cel. Dlatego szczególnie się cieszę, że możemy teraz reaktywować naszą międzynarodową sieć dalekobieżną po przerwie. Przyjazny klimatowi nocny pociąg przywrócimy z powrotem Europie z odpowiednim wyprzedzeniem przed latem, a także będziemy mieć ofertę nowych miejsc docelowych dla naszych pasażerów ”- wyjaśnia dyrektor generalny ÖBB, Andreas Matthä.

W pociągach ÖBB Nightjets do odwołania można rezerwować pojedyncze miejsca w wagonie z miejscami do siedzenia, w wagonie z 4 łóżkami lub w wagonie sypialnym. w celu zapewnienia zapewnić jak największej prywatności, przedziały w trzech kategoriach komfortu można również zarezerwować jako oddzielne, przeznaczone tylko dla siebie przedziały. W ten sposób pasażerowie mogą podróżować samotnie z rodziną lub przyjaciółmi w przedziale bez konieczności dzielenia go z nieznajomymi.

Ponadto nocne pociągi ÖBB będą poddawane dokładnemu czyszczeniu i dezynfekcji przed i po każdej podróży. Nic nie stoi na przeszkodzie bezpiecznej i przyjemnej podróży. Podróżowanie z ÖBB Nightjet jest nie tylko przyjazne dla środowiska, ale także wygodne i niedrogie, ponieważ oszczędza cenny czas i wysokie koszty hotelu. Pasażerowie w wagonach sypialnych i kuszetkowych otrzymują również powitalnego drinka i śniadanie przed przybyciem na miejsce docelowe. Bilety na połączenia Nightjet są dostępne w wagonie z miejscami do siedzenia już od 29,90 euro. Więcej informacji na temat ÖBB Nightjet można znaleźć na stronie www.nightjet.com.