Codzienny serwis dwukierunkowy ÖBB Rail Cargo na Jedwabnym Szlaku

Codzienny serwis dwukierunkowy ÖBB Rail Cargo na Jedwabnym Szlaku

05 maja 2021 | Źródło: Grupa ÖBB Rail Cargo
PODZIEL SIĘ

W 2020 roku Grupa ÖBB Rail Cargo przetransportowała Nowym Jedwabnym Szlakiem około 70 000 TEU. To więcej frachtu niż kiedykolwiek wcześniej. Oznacza to podwojenie ilości przewiezionych w 2019 roku.

Fot. RCG/David Payr

ÖBB RCG zwiększył liczbę pociągów towarowych do 700 w 2020 r. Jedwabnym szlakiem jeździ praktycznie jeden pociąg dziennie w każdym kierunku. Rozszerzenie zakresu usług TransFER w najbliższych latach spowoduje, że na Jedwabnym Szlaku pojawi się 1000 czerwono-biało-czerwonych pociągów towarowych.

Połączenie Nowego Jedwabnego Szlaku z gęstą i wydajną siecią ÖBB Rail Cargo Group gwarantuje szybki transport i skuteczną dalszą dystrybucję w całej Europie. Działania logistyczne na Jedwabnym Szlaku umożliwiają niezawodne i dostosowane do indywidualnych potrzeb kompleksowe usługi logistyczne, które obejmują cały kontynent euroazjatycki.

 

Lądowy i morski Jedwabny Szlak. Źródło: Grupa ÖBB Rail Cargo

New Silk Road wspiera kolejowe przewozy towarowe

Według nowego badania UIC, rynek kolejowych przewozów towarowych między Europą a Azją ma duży potencjał. Ostrożne prognozy przewidują podwojenie się wielkości przewozów kontenerowych w latach 2020–2030.

Według bardziej optymistycznych szacunków wolumeny te wzrosną trzykrotnie. Jednocześnie RCG i jej partnerzy pracują nad skróceniem średniego czasu transportu na tej trasie. Inicjatywy digitalizacyjne i optymalizacje procesów powinny w nadchodzących latach skrócić czas transportu o trzy do pięciu dni. Celem jest osiągnięcie średniego czasu tranzytu wynoszącego dziesięć dni.