Lineas przejmuje niezależnego partnera kolejowego (IRP) z Rotterdamu

Lineas przejmuje niezależnego partnera kolejowego (IRP) z Rotterdamu

05 maja 2021 | Źródło: Lineas
PODZIEL SIĘ

Prywatny przewoźnik towarowy Lineas sfinalizował umowę przejęcia swojego długoletniego partnera Independent Rail Partner (IRP), przewoźnika pierwszej i ostatniej mili w porcie w Rotterdamie, a także usług kolejowych między tym największym portem morskim w Europie a resztą Holandia.

Fot. Lineas

Przejęcie wzmacnia obecność Lineas w Holandii, a zwłaszcza w porcie w Rotterdamie. IRP, wieloletni partner Lineas, jest ekspertem w usługach pierwszej i ostatniej mili w regionie Rotterdamu oraz czołowym operatorem w kraju łączącym największy port Europy z resztą Holandii. Połączenie silnego lokalnego doświadczenia IRP z europejską siecią Lineas zapewni klientom szybkie, łatwe, niezawodne i kompleksowe rozwiązanie między portami zachodnimi a całą Europą.

Poprzez sieć Green Xpress, Lineas pokazało, w jaki sposób można inaczej realizować przewozy kolejowe. Składająca się z codziennych, szybkich i niezawodnych połączeń kolejowych między europejskimi hubami dla wszystkich rodzajów ładunków, sieć skraca czas transportu nawet o 80% w porównaniu z tradycyjnym przewozem ładunków w pojedynczych wagonach. Stworzona kompleksowo z usługami pierwszej i ostatniej mili, drastycznie obniża próg przejścia firm na kolej. Zwłaszcza w ciągu ostatniego roku sieć Green Xpress Network okazała się bardzo solidnym rozwiązaniem, pomagającym klientom w utrzymaniu ciągów dostaw w czasie pandemii.

„Firmy proszą o łatwe rozwiązania transportowe„ od drzwi do drzwi ”z udziałem przewozu koleją. Dzięki naszej sieci Green Xpress Network stworzyliśmy unikalne rozwiązanie, które naprawdę trafia w dziesiątkę. Przejście na kolej nigdy nie było łatwiejsze ”- mówi Geert Pauwels, dyrektor generalny Lineas. „Teraz chcemy zwiększyć jej skalę w całej Europie wraz z innymi dynamicznymi prywatnymi graczami, którzy również chcą mieć trwały pozytywny wpływ na europejski łańcuch dostaw, mobilność i klimat”.

Independent Rail Partner to niezależny kolejowy przewoźnik towarowy, założony w 2011 roku z siedzibą w Zwijndrecht w Holandii. Dzięki silnej obecności w porcie w Rotterdamie i szerokiemu zasięgowi na rynku holenderskim, firma świadczy usługi dla innych kolejowych przewoźników towarowych. Independent Rail Partner zatrudnia 35 osób i dysponuje flotą 12 lokomotyw.