Nocne potrącenie na torowisku w Bierutowie. Pod kołami pociągu uwięzione zostały dwie krowy

Nocne potrącenie na torowisku w Bierutowie. Pod kołami pociągu uwięzione zostały dwie krowy

06 maja 2021 | Źródło: http://olesnica998.pl
PODZIEL SIĘ

Jak informuje serwis olesnica998.pl, Dyżurny Operacyjny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Oleśnicy otrzymał nietypowe zgłoszenie w środę około godz. 23.30. Wynikało z niego, że na torowisku w okolicach przejazdu kolejowego na ul. Namysłowskiej w Bierutowie doszło do potrącenia zwierząt.gospodarczych. Na miejsce zdarzenia wysłano jednostki z Oleśnicy, Sycowa i ochotników z Bierutowa. 

Fot. http://olesnica998.pl

Po dotarciu pierwszych zastępów na miejsce,po rozpoznaniu ustalono, że doszło do potrącenia dwóch sztuk bydła przez pociąg osobowy jadący po linii kolejowej nr 143 relacji Oleśnica- Kluczbork. Poszkodowane zwierzęta, w chwili przybycia jednostek ochrony przeciwpożarowej, znajdowały się na torowisku, pod kołami składu pasażerskiego. Nikt z osób jadących pociągiem, w wyniku gwałtownego hamowania nie odniósł żadnych obrażeń. Po wstępnych oględzinach stanu zwierząt ustalono, iż odniosły one najprawdopodobniej wyłącznie urazy kończyn.

Z uwagi na konieczność sprowadzenia i użycia przez strażaków specjalistycznego sprzętu, przy pomocy którego uniesiono pociąg i uwolniono poszkodowane zwierzeta, na czas działań służb w miejscu wypadku, ruch kolejowy na kilka godzin został częściowo zablokowany.

Na miejsce zdarzenia przybył też lekarz - weterynarz, który ocenił stan zdrowia krów. Z informacji portalu olesnicainfo.pl wynika, że jednej z nich nie udało się uratować.

Policja wszczęła postępowanie, którego celem ma być ustalenie, w jaki sposób krowy znalazły się na torowisku i czy ich właściciel odpowiednio zabezpieczył pomieszczenia gospodarcze.