Czeskie CityElefanty będą teraz oferować dostęp do Wi-Fi

Czeskie CityElefanty będą teraz oferować dostęp do Wi-Fi

06 maja 2021 | Źródło: Koleje Czeskie
PODZIEL SIĘ

Koleje Czeskie obsługują łącznie 70 jednostek CityElefant w Pradze i Kraju Środkowoczeskim, które zapewniają transport podmiejski po całej metropolii. Ich modernizacja idzie pełną parą, w ulepszonych pociągach pasażerowie będą mogli korzystać z bezpłatnego łącza internetowego Wi-Fi, gniazdek do ładowania drobnej elektroniki i innych elementów wyposażenia.

Fot. Koleje Czeskie

Zgodnie z zamówieniem z Pragi i Kraju Środkowoczeskiego do wszystkich 70 zestawów, czyli łącznie 210 wagonów, dodawane są na bieżąco gniazda 230 V do ładowania telefonów komórkowych lub laptopów. Jednostka przechodzi również inne ulepszenia, które poprawią jakość podróży. Są to np. Modyfikacje drzwi, w których wewnętrzne przyciski sterujące są przenoszone z ościeżnicy bezpośrednio na skrzydła drzwi i są uzupełnione o funkcję preselekcji. Pozwala to pasażerom na wybór otwarcia drzwi przed zatrzymaniem się pociągu i przyspiesza wsiadanie i wysiadanie pasażerów. Instalowane są również nowe zewnętrzne wyświetlacze informacyjne w technologii LED. Ponadto wykładziny podłogowe są wymieniane, a siedzenia są tapicerowane. Te korekty są już wykonane w 12 egzemplarzach tego typu. W najbliższych latach pojazdy otrzymają również najnowocześniejszy system bezpieczeństwa ETCS.

Koleje Czeskie obsługują obecnie łącznie 82 dwupoziomowe pociągi CityElefant bez barier, z których 70 obsługuje linie Praskiego Transportu Zintegrowanego, a 12 jednostek jest rozmieszczonych na połączeniach w regionie morawsko-śląskim. Pociągi oferują do 310 miejsc siedzących i pokonują około 13 milionów kilometrów rocznie.

Pojazd silnikowy 814. Fot. Koleje Czeskie

Od zeszłego roku modernizacje o podobnej skali zostały przeprowadzone w pojazdach silnikowych 810 i 814 RegioNova, obsługujących linie wokół praskiej metropolii. Do końca 2022 roku Koleje Czeskie planują sukcesywnie wyposażać ponad trzydzieści pociągów z tej serii.w Wi-Fi, gniazda do ładowania drobnej elektroniki i inne elementy podwyżsające komfort podróży.