Dwie lokomotywy TRAXX RAILPOOL dla polskiego przewoźnika Inter Cargo

Dwie lokomotywy TRAXX RAILPOOL dla polskiego przewoźnika Inter Cargo

20 maja 2021 | Źródło: www.railpage.net
PODZIEL SIĘ

Polski przewoźnik Inter Cargo spółka zależna słowackiej BUDAMAR GROUP oraz niemiecka firma leasingowa RAILPOOL podpisały umowę leasingu na dwie lokomotywy Bombardier Traxx MS2 z pełnym serwisem.

Fot. Mates Pleško / Inter Cargo

„Jest nam niezmiernie miło powitać Inter Cargo jako naszego nowego klienta. Inter Cargo i jej spółka matka BUDAMAR GROUP mają ponad dwudziestoletnie doświadczenie w kolejowym transporcie towarowym i jestem przekonany, że skorzystają na sile i niezawodności naszych lokomotyw oraz ich pełnej obsłudze, która gwarantuje im maksymalną elastyczność i dyspozycję ”- powiedział. Lenhert, dyrektor generalny RAILPOOL Torsten.

Inter Cargo działa na rynku przewozów kolejowych od roku 2003. Koncentruje się na transporcie krajowym wyrobów gotowych i surowców w branży hutniczej, ale także na transporcie międzynarodowym w reżimach importowych i eksportowych. Nowe lokomotywy TRAXX firmy RAILPOOL zwiększą liczbę lokomotyw elektrycznych we flocie przewoźnika do 22. Są one przeznaczone do eksploatacji w Polsce. Oba Traxxy zostały uruchomione natychmiast po przejęciu i już pojechały ze swoimi pierwszymi pociągami.

 

Dwie lokomotywy elektryczne MS2 Traxx po przekazaniu do Inter Cargo. Fot. Mates Pleško / Inter Cargo

 

Udziałowcami spółki są dwie słowackie spółki:

  • 51% udziałów posiada Bulk Transshipment Slovakia a.s. Spółka ta jest właścicielem terminali przeładunkowych na granicy Słowacko-Ukraińskiej w Čierna nad Tisou / Čop,
  • 49% udziałów posiada BUDAMAR LOGISTICS, a.s., największa spółka logistyczna na Słowacji oferująca kompleksowe rozwiązania logistyczne, opierając się głównie na spółkach z własnej grupy kapitałowej (spedytorzy, przewoźnicy kolejowi i samochodowi, terminale przeładunkowe, transport morski i rzeczny, agencje celne).

Sylwester Sigiel, CEO Inter Cargo, powiedział: „Od momentu powstania skupiamy się na złożonych potrzebach naszych klientów i uzyskaliśmy wiodącą pozycję na rynku. Utrzymanie wysokiego standardu usług jest dla nas kluczowe i jesteśmy przekonani, że nowe partnerstwo z RAILPOOL pomoże nam zaspokoić wszelkie oczekiwania naszych klientów”.