Siemens Mobility zmodernizuje największą kolejową stację towarową w Holandii

Siemens Mobility zmodernizuje największą kolejową stację towarową w Holandii

24 maja 2021 | Źródło: Siemens Mobility
PODZIEL SIĘ

Siemens Mobility podpisał kontrakt o wartości 110 milionów euro na modernizację i automatyzację Keifhoek, największej stacji rozrządowej w Holandii, obsługującej port w Rotterdamie. Umowa z ProRail, operatorem holenderskiej infrastruktury kolejowej, przewiduje nie tylko wdrożenie w pełni automatycznego systemu sterowania Trackguard Cargo MSR32, ale także utrzymanie dostarczonych urządzeń przez 15 lat. Ukończenie projektu planowane jest na 2024 r., przy czym w czasie jego realizacji zdolności przerobowe stacji rozrządowej Keifhook będą utrzymane na poziomie co najmniej 50%.

Fot. Siemens Mobility

 

Stacja rozrządowa Kijfhoek położona na powierzchni 50 hektarów, na południowy wschód od Rotterdamu ma 14 torów odbiorczych, 41 torów rozrządowych i 12 torów postojowych. Została oddana do użytku w 1980 roku i odgrywa kluczową rolę w zestawianiu pociągów jadących wzdłuż linii towarowej Betuwe w kierunku Niemiec.

Siemens Mobility współpracuje z ProRail od wielu lat, dostarczając systemy alarmowe, podstacje trakcyjne i systemy informacji pasażerskiej. Obecnie Siemens znajduje się na krótkiej liście firm biorących udział w przetargu na wdrożenie europejskiego systemu zarządzania pociągami ETCS na całej holenderskiej sieci kolejowej.