Kolejna ofiara wypadku na przejeździe kolejowym-śmiertelny finał slalomu samochodu między rogatkami

Kolejna ofiara wypadku na przejeździe kolejowym-śmiertelny finał slalomu samochodu między rogatkami

07 czerwca 2021 | Źródło: Kurier Kolejowy
PODZIEL SIĘ

Kolejna osoba zginęła w wypadku na przejeździe kolejowo - drogowym,  do którego doszło wczoraj (06.06. br.)  w miejscowości Uścianek Wielki w powiecie ostrowskim w województwie mazowieckim. Kobieta kierująca BMW ominęła rogatkę i

Fot. OSP Zaręby Kościelne
wjechała wprost pod pociąg. Zginęła na miejscu. Miała 35 lat.

Fot. OSP Zaręby Kościelne

Do kolejnego tragicznego w skutkach wypadku doszło w niedzielę wieczorem, tuz przed godziną 22.00 na przejeździe kolejowo - drogowym w miejscowości Uścianek Wielki w powiecie ostrowskim.

Według informacji przekazanych przez służby zabezpieczające zdarzenie 35-letnia kobieta kierująca samochodem marki BWM ominęła zamkniętą rogatkę i wjechała  wprost pod pociąg PKP Intercity relacji Białystok - Jelenia Góra. Auto zostało zmiażdżone przez pociąg. Niestety kierująca autem kobieta zginęła na miejscu.

Śledczy ustalają okoliczności tego wypadku. W akcji zabezpieczającej zdarzenie brały udział: OSP Zaręby Kościelne, dwa zastępy JRG PSP Ostrów Mazowiecka, Pogotowie, Policja oraz Straż Ochrony Kolei.

Luzowanie obostrzeń wynikających z pandemii COVID19 i związane z tym poczucie powrotu do normalności nie zwalnia nikogo z obowiązku myslenia, tym bardziej kierowców, bez względu czy poruszają się drogą gminną, powiatową, wojewódzką czy autostradą. Rozwaga i ostrożność przede wszystkim. Jeszcze nie rozpoczął się na dobre sezon wakcyjny, a kolejna osoba - ofiara brawury i bezmyślności traci życie w wyniku zderzenia auta z pociągiem. Jak to kiedyś mówili znani artyści w skeczu kabaretowym "praw fizyki Pan nie zmienisz, nie bądź Pan głąb". Co prawda odnosiło się to do nieszczelnej rury, ale idealnie pasuje także do efektu działania siły z jaką uderza w samochód na przejeździe kolejowym rozpędzony pociąg.